Weekend z Muzą nad Jeziorem, dożynkami i zawodami strażackimi

piątek, 17 sierpnia 2018 r., 12:55
fot. MD-Z

Muza nad Jeziorkiem, dożynki gminy Stężyca, zawody strażackie w Chmielnie i Sulęczynie oraz festyn kaszubski w Baninie - w najbliższych dniach w powiecie kartuskim będzie się sporo działo. Warto sprawdzić wszystkie propozycje i zaplanować czas.

Sobota

Grand Prix Amatorów na Szosie

W sobotę w Kartuzach odbędzie się rajd cyklu "Grand Prix Amatorów na Szosie - Rowerem przez Polskę" . Uczestnicy wystartują o godz. 11 i będą mieli do pokonania o przejechania jeden z dwóch dystansów - podstawowy wyniesie 102 km, a wersja MINI ok. 78 km. Szczegóły można znaleźć tutaj.

Muza nad Jeziorkiem

Przedostatnia sobota sierpnia to tradycyjne spotkanie osób lubiących dobre, rockowe granie. Gwiazdami tegorocznej imprezy w Parku nad Jeziorkiem będą Farben Lehre i COMA. Muzie nad Jeziorkiem towarzyszyć będzie eksplozja kolorów. Oprócz dawki dobrej muzyki organizatorzy przygotowali wiele atrakcji towarzyszących, takich jak Strefa Luzu, Strefa Art, Strefa Jadła i Strefa Jam Session. Ci, którzy chcieliby pomóc innym, mogą zarejestrować się jako potencjalni dawcy szpiku. Początek imprezy o godz. 17. Farben Lehre wystąpi o godz. 19, natomiast Coma o godz. 22. Podczas festiwalu zagrają również Konsternacja, Lady Killer i The Djangos.

Letni Festiwal Muzyki Kameralnej w Sierakowicach

W sobotę o godz. 20 w kościele pw. Jana Chrzciciela w Sierakowicach odbędzie się kolejna odsłona Letniego Festiwalu Muzyki Kameralnej. Podczas koncertu usłyszeć będzie można wybrane psalmy z Księgi Psalmów w przekładzie z języka hebrajskiego na kaszubski o. Adama Sikory. Szatę muzyczną dla tych świętych tekstów skroili - Anna Rocławska-Musiałczyk i Adam Diesner.

Niedziela

Zawody sportowo-pożarnicze OSP gminy Chmielno

W niedzielę o godz. 14 na stadionie w Chmielnie druhowie z jednostek OSP z gminy Chmielno rywalizować będą w zawodach sportowo-pożarniczych. Ochotnicy zmierzą się m.in. ze sztafetą i ćwiczeniem alarmowo-bojowym.

Dożynki gminy Stężyca

W niedzielę święto plonów obchodzić będzie gmina Stężyca. Gospodarzem uroczystości będzie Klukowa Huta. Rozpoczną się one o godz. 13 mszą św. w kościele pw. NMP Matki Miłosierdzia w Klukowej Hucie. O godz. 14 korowód dożynkowy przemaszeruje na boisko. Następnie wójt uhonoruje rolników, a potem wystąpi Gminna Orkiestra Dęta. W programie także ogłoszenie wyników konkursu Piękna Wieś, wybór wieńca, turniej sołectw, występ KGW Klukowa Huta i Kaszubianki. Gwiazdą wieczoru będzie Jesika.

Zawody sportowo-pożarnicze OSP gminy Sulęczyno

W Sulęczynie rywalizacja sportowo-pożarnicza rozpocznie się o godz. 16. W zawodach rywalizować będą drużyny OSP Sulęczyno, Mściszewice i Kistowo. Imprezie towarzyszyć będzie festyn - na najmłodszych czekać będzie dmuchany plac zabaw, nie zabraknie stoisk gastronomicznych i rękodzielniczo-sprzedażowych. Zawody umili koncert orkiestry OSP Kartuzy.

Festyn Kaszubski w Baninie

W niedzielę o godz. 16 po raz trzynasty w Baninie odbędzie się Festyn Kaszubski. Tradycyjnie nie zabraknie występów wielu kaszubskich zespołów oraz konkursów sprawnościowych. Na wydarzenie zaprasza Zrzeszenie Kaszubsko - Pomorskie, Oddział w Baninie.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.