Z Kartuz wystartował rajd Grand Prix Amatorów na Szosie

sobota, 18 sierpnia 2018 r., 13:52
fot. MD-Z

Kilkudziesięciu uczestników Grand Prix Amatorów na Szosie wystartowało w sobotnie przedpołudnie z ul. Klasztornej w Kartuzach. Uczestnicy rajdu w zależności od wybranego dystansu mieli do pokonania 102 lub 78 km.

Kartuzy w sobotę gościły uczestników XIII rajdu z cyklu "Grand Prix Amatorów na Szosie - Rowerem przez Polskę". Kilkudziesięciu miłośników dwóch kółek wyruszyło spod Centrum Informacji Turystycznej w Kartuzach na rowerową wyprawę po powiecie kartuskim i Kaszubskim Parku Krajobrazowym.

- W naszym Cyklu jeździmy napędzani rowerową pasją. Dlatego bez względu na to, czy kręcimy rekreacyjnie, czy z nutą sportowej rywalizacji, to zawsze z poszanowaniem dla Współuczestników, w przyjaznej atmosferze i bez przesadnej "napinki". Te Rajdy są dla Frajdy - podkreślali organizatorzy.

Wśród zawodników nie brakowało stałych bywalców cyklu oraz tych, którzy zmierzyli się z nim po raz pierwszy.

- Atmosfera na imprezie była fantastyczna. W zawodach stratowali cudowni ludzie, wspaniali kolarze i kolarki. Organizacja stała na wysokim poziomie. Trasa była bardzo wymagająca i oczywiście pod wiatr, ale zabawa wyśmienita. Dziękuję organizatorom za wspaniałą zabawę kolarską w duchu fairplay - mówiła Natalia Lewandowska, która zdobyła drugie miejsce w klasyfikacji kobiet.

Trasa rajdu wiodła m.in. przez Ostrzyce, Stężycę, Węsiory, Sulęczyno, Puzdrowo, Sierakowice, Mirachowo. Meta, tak jak start zlokalizowana była w Kartuzach.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.