Rolnicy z gminy Stężyca dziękują za plony w Klukowej Hucie

niedziela, 19 sierpnia 2018 r., 15:42
fot. AL

Uroczysta msza święta dziękczynna, barwny dożynkowy korowód, dzielenie się chlebem, konkurs na najpiękniejszą koronę żniwną, uhonorowanie rolników, liczne występy, czy turniej sołectw - tak rolnicy z gminy Stężyca świętowali tegoroczne święto plonów. Mieszkańców gminy w tym roku gościła Klukowa Huta. Gwiazdą wieczoru była Jesika.

Rolnicy z gminy Stężyca jako pierwsi dziękowali w Kartuskiem za tegoroczne plony, które z uwagi na suszę było o co najmniej połowę mniejsze niż przed rokiem. Za trud wkładany w uprawę roli gospodarzom dziękowali zaproszeni goście.

- Jak co roku w gminie Stężyca odbywają się pierwsze dożynki nie tylko w powiecie kartuskim, ale i na całym Pomorzu. W tym roku jest to szczególne wydarzenie, bo tegoroczne żniwa były wyjątkowe trudne dla rolników. Drodzy rolnicy, z całego serca dziękuję Wam za trud i wysiłek wkładany w Waszą codzienną pracę. Bóg zapłać. Wszystkiego dobrego - mówił poseł Stanisław Lamczyk.

W tym roku gospodarzem gminnych dożynek była Klukowa Huta. To najpierw w tamtejszym kościele spotkała się społeczność gminna, by podziękować Bogu za zebrane plony. Następnie wszyscy barwnym korowodem przeszli na pobliski plac, gdzie nastąpiło tradycyjne dzielenie się chlebem, uhonorowanie rolników, doroczny turniej sołectw.

Nie brakło też występów artystycznych i koncertów. Wspólne świętowanie zwieńczył koncert Jesiki.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.