Kartuzy. Ruszył handel pod nowymi wiatami na dawnym targowisku

wtorek, 21 sierpnia 2018 r., 12:53
fot. MD-Z

We wtorkowy poranek w Kartuzach otwarto nową wiatę handlową. Wybudowano ją w miejscu dawnego targowiska, dzięki dotacji pozyskanej przez gminę ze środków unijnych. Teraz osoby handlujące płodami rolnymi i innymi artykułami mogą sprzedawać swoje produkty w nowych komfortowych warunkach.

Mieszkańcy Kartuz i okolic już od wtorku mogą robić zakupy pod dwiema nowymi wiatami handlowymi. W miejscu dawnego targowiska powstały dwie identyczne wiaty handlowe na konstrukcji stalowo-drewnianej.

- Wracamy historycznie do miejsca, w którym targowisko dawniej w Kartuzach żyło. Mamy nadzieję, że się rozwinie i nawet przyjeżdżający pociągami PKM mieszkańcy Trójmiasta będą tu robić zakupy - mówił burmistrz Mieczysław Gołuński.

Znajdujące się pod wiatą stoiska handlowe będą przeznaczone m.in. do sprzedaży płodów rolnych, ale nie tylko. Obiekt jest zadaszony, każdą ze ścian tworzą rolowane bramy, które w zależności od potrzeb można podnosić lub zamykać. W obiekcie zamontowano też oświetlenie. Gmina w ramach projektu zakupiła też sześć drewnianych domków, które wykorzystywane będą na cele handlowe przy wiacie, a zimą m.in. na potrzeby uczestników jarmarku bożonarodzeniowego.

- Pierwszy miesiąc będziemy się przyglądali, w jakiej formie targowisko będzie się rozwijało, jak ustawić poszczególne stoiska i jakie będą sugestie handlujących - wyjaśnił burmistrz.

Inwestycja została zrealizowana dzięki pozyskanej przez gminę dotacji w ramach projektu pt. "Przebudowa targowiska przeznaczonego na cele promocji lokalnych produktów przy ul. Szkolnej w Kartuzach". Zadanie jest współfinansowane z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Dofinansowanie unijne wyniesie około 368 tys. zł, natomiast koszt całego zadania to kwota nieco ponad 481 tys. zł.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.