Weekend pod znakiem dożynek - sprawdź, jak będzie świętować twoja gmina

czwartek, 23 sierpnia 2018 r., 08:30
fot. MD-Z

Ostatni weekend sierpnia upłynie pod znakiem podziękowań za plony. W niedzielę za tegoroczne zbiory dziękować będą rolnicy i mieszkańcy gmin Kartuzy, Chmielno, Sierakowice, Sulęczyno, Somonino i Przodkowo. Nie zabraknie dożynkowych konkursów oraz ciekawych koncertów.

Dożynki w Przodkowie

W gminie Przodkowo dożynkowe obchody rozpoczną się mszą św. w kościele pw. św. Andrzeja o godz.13. Po niej uczestnicy przemaszerują na stadion. Oficjalne rozpoczęcie dożynek nastąpi o godz. 14.30. Na godz. 15 zaplanowano występ RZPiT "Przodkowianie", a następnie koncert Przodkowskiej Orkiestry Dętej. W programie również zespół regionalny Koniaków, Biesiada Góralska i Klenczon Projekt. Gwiazdą wieczoru będzie Exited. Po koncercie publiczność bawić będzie DJ Space Kid.

Kartuskie Dożynki Gminne "Òżniwinë 2018"

Mszą św. o godz. 13.30 w kolegiacie rozpoczną się dożynki w Kartuzach. Barwny korowód dożynkowy przemaszeruje do Parku Solidarności około godz. 14.30. W programie m.in. rozstrzygnięcie konkursów "Piękna Wieś", na najpiękniejszy wieniec dożynkowy i kołacz, turniej sołectw i wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych. Gwiazdą wieczoru będzie grupa Cristo Dance.

Kaszubskie Dożynki w Sierakowicach

W Sierakowicach dożynki rozpoczną się o godz. 15.30 w Amfiteatrze Szerokowidze. Zabawę poprzedzi msza św. dziękczynna o godz. 14 na Ołtarzu Papieskim. Po niej około 15 dożynkowy korowód przemaszeruje ulicami Sierakowic do amfiteatru. Podczas imprezy rozstrzygnięty zostanie również konkurs na najpiękniejszy wieniec i kołacz gminy dożynkowy. Zabawę umilać będą występy. Na scenie pojawią się Kaszubski Zespół Pieśni i Tańca "Sierakowice", "Stena BAND", zespół muzyczny Dido. Tegorocznej imprezie towarzyszyć będzie także - turniej sołectw i kół gospodyń wiejskich. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Zespół Teraz My.

Dożynki gminy Somonino

Społeczność gminy Somonino będzie świętować dożynki w Sławkach. O godz. 14 odbędzie się tam msza św. polowa. Po niej, około godz. 15 rozpocznie się wspólna zabawa. Podczas imprezy wystąpią orkiestra dęta ochotniczej straży pożarnej w Kartuzach, zespół folklorystyczny im. J. Właśniewskiego z Egiertowa "Mali Hopowianie", zespoły muzyczne "Next music" i "Dwa plus dwa". Nie zabraknie konkursów dożynkowe i zabaw z publicznością. Imprezę poprowadzą: Agnieszka Łukasik i Piotr Szyca.

Dożynki gminy Sulęczyno

W Sulęczynie dożynki rozpoczną się o godz. 14 od mszy św. w kościele pw. Trójcy Świętej. Po niej dożynkowy korowód przemaszeruje na plac przy GOK-u. W programie m.in. występy zespołu kaszubskiego Motylki i Scholi św. Anny, ogłoszenie wyników etapu gminnego konkursu Piękna Wieś 2018, konkursy dożynkowe, występ zespołu Słowiańska Dusza i biesiada kaszubska.

Dożynki w Chmielnie

Dożynkowe świętowanie w Chmielnie rozpocznie się o godz. 14 od mszy św. w kościele pw. Apostołów Piotra i Pawła. Po niej dożynkowy korowód przemaszeruje na stadion. W programie m.in. ogłoszenie wyników konkursu "Piękna Wieś Pomorska 2018", wybór najpiękniejszego wieńca dożynkowego, występ KZPiT "Chmielanie", Turniej Gry w Baśkę, występ kabaretu Afera, koncert Andrea Lattari "Ciao Amore". Na godz. 21 zaplanowano koncert disco polo grupy Verdis.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.