W weekend wzmożone kontrole prędkości na pomorskich drogach

czwartek, 23 sierpnia 2018 r., 13:26
fot. archiwum

W weekend na pomorskich drogach pojawi się więcej policjantów. Będą prowadzić działania "Prędkość". W ramach akcji spodziewać się należy nie tylko kontroli miernikami prędkości, ale także nieoznakowanych pojazdów wyposażonych z wideorejestratorami.

Od piątku na drogach w województwie pomorskim spodziewać się należy wzmożonych kontroli policji. W ramach akcji kontrole będą prowadzone zarówno miernikami prędkości, jak również z nieoznakowanych pojazdów z wideorejestratorami.

- Pomorscy policjanci przeprowadzą trzydniowe działania "Prędkość", których celem jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa na drogach z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości oraz uświadomienie kierującym zagrożeń, jakie niesie za sobą nadmierna prędkość - informuje Komenda Powiatowa Policji w Kartuzach.

Policjanci podczas kontroli będą też sprawdzać czy kierujący i pasażerowie korzystają z pasów bezpieczeństwa. Mundurowi zwrócą także uwagę na sposób przewożenia najmłodszych pasażerów.

- Paradoksalnie do najtragiczniejszych w skutkach zdarzeń drogowych dochodzi, kiedy warunki atmosferyczne sprzyjają bezpiecznej podróży. Kierowcy, czując się pewnie na suchej i dobrej nawierzchni, przeceniają swoje umiejętności, co czasami staje się przyczyną wypadku. Większa prędkość powoduje, że zmniejsza się czas na właściwą reakcję, na pojazd działają większe siły, wydłuża się droga zatrzymania pojazdu, skutki zdarzenia z każdym kilometrem na godzinę są tragiczniejsze - przestrzegają policjanci.

Mundurowi przypominają, że przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym skutkuje zatrzymaniem prawa jazdy na trzy miesiące oraz nałożeniem mandatu karnego do 500 zł, konto kierowcy natomiast zostanie zasilone dziesięcioma punktami karnymi.

MD-Z
Info: KPP Kartuzy

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.