Trampki Vans - pięć ciekawostek, które Cię zaskoczą!

czwartek, 23 sierpnia 2018 r., 13:34
fot. nadesłane

Trampki to jedne z butów, które są zdecydowanie najchętniej noszone. Wśród wielu znanych marek, możemy wyróżnić trampki Vans, których historia rozpoczęła się w latach 60 w słonecznej Kalifornii. W artykule przedstawiamy 5 zaskakujących ciekawostek na temat trampek Vans.

Ciekawostka #1: Nazwa marki

Nazwa marki nie ma nic wspólnego z samochodami typu Van! Założyciele marki to bracia Paul i Jim Van Dorenowie. Nazwa trampek pochodzi właśnie od części nazwiska założycieli, którzy uznali, że krótkie słowo może zostać szybko zapamiętane. Co ciekawe, w dniu otwarcia sklepu pojawiło się tylko 12 klientów, a cena pierwszych trampek nie przekraczała 5 dolarów. Bracia sprzedawali trampki od ręki, na konkretne życzenie klienta. Trampki męski Vans to obecnie obuwie znane na całym świecie, jednak początkowo nic nie wskazywało na ich popularność.

Ciekawostka#2: Ekskluzywne kolekcje i znane twarze

Vansy zostały wypromowane dzięki znanym twarzom, czyli aktorom i celebrytom. Aktor Sean Penn w komedii "Beztroskie lata w Ridgemont High" w 1982 roku, nosił Vansy. Z kolei limitowana kolekcja Vault by Vans powstała przy współpracy z Marc’iem Jacobsem, czyli legendarnym projektantem, znanym na całym świecie. Z kolei każdy członek zespołu Metallica ma swoją własną linie butów Vans.

Ciekawostka#3: Vansy dopasowane do Ciebie

Od 2004 roku na stronie marki można stworzyć spersonalizowane buty. Jest to prosty i przyjemny proces. Następnie można podzielić się efektem swojej pracy w mediach społecznościowych. Stworzenie własnego projektu jest wyjątkowym przeżyciem, który sprawia, że klient czuje się tak jakby był twórcą swojego obuwia.

Ciekawostka#4: Numerki, a nie nazwy

Początkowo Vansy nie miały nazw, tylko numerki. Jedne z najsłynniejszych Vansów, czyli Ery, nosiły numerek 95, natomiast Slip-ony z filmu "Beztroskie lata w Ridgemont High" znane były pod numerkiem 44. Vans 95 zostałt zaprojektowane przez legendy skateboardingu, czyli Tony’ego Alvę i Stacy Penaltę. Model, uznawany za jeden z najlepszych, czyli Old School, zadebiutował w 1997 roku i nosił numerek 36.

Ciekawostka#5: Lata 80 XX wieku i bankructwo

W latach 80. mimo ogromnej popularności, marka Vans zbankrutowała. Twórcy marki chcieli stworzyć coś nowego, jednak ich pomysł nie wypalił. Dlatego w 1988 roku firma została sprzedana. Pod koniec lat 80, pojawiło się ogromne zapotrzebowanie na Vansy, dzięki czemu sprzedaż bardzo szybko wzrosła, a marka stała się znowu bardzo popularna. Od lat 90 marka zaczęła sponsorować sportowe wydarzenia i drużyny sportowe. W 1998 roku powstał skatepark pod szyldem Vansów.

Trampki Vans mają za sobą długą historię, składającą się ze wzlotów i upadków. Początki marki były skromne, jednak obecnie jest to światowy i kultowy twórca obuwia męskiego, damskiego i dziecięcego. Amerykańska marka ciągle proponuje nam coś nowego, dlatego warto z zaciekawieniem śledzić nowe modele.

KOMENTARZE
Możliwość komentowania została wyłączona.