Mistrzowie parkowania wypatrzeni przez naszych Czytelników

piątek, 24 sierpnia 2018 r., 09:39
fot. nadesłane

Po dłuższej przerwie, za sprawą naszych Czytelników, po raz kolejny wracamy do tematu mistrzów parkowania. W tej odsłonie prezentujemy parkujących między innymi na chodnikach, ścieżkach rowerowych, przy skrzyżowaniach, czy przejściach dla pieszych.

O tym, że mistrzów parkowania można spotkać na każdej uliczce, czy parkingu świadczą często nadsyłane do nas zdjęcia zaparkowanych samochodów, których kierowcy choć nie zawsze łamią przepisy o ruchu drogowym, to skutecznie utrudniają lub wręcz uniemożliwiają poruszanie się innym uczestnikom ruchu.

- Przesyłam przykład nieprawidłowego parkowania. Dzieje się to notorycznie. Kobieta podjeżdża pod sklep i parkuje na chodniku oraz po części ma pasie zieleni. Nawet jeśli jest wolne miejsce obok to i taki parkuje na chodniku (zdj. 7 i 8 - przyp. red.) - zaznacza nasz Czytelni.

- Jak widać mamy dwa miejsca wolne, a kobieta parkuje na chodniku (zdj. 9 - przyp. red.) - pisze kolejny.

- Jakie było moje zdziwienie, gdy w oczach ukazało mi się totalnie zastawione wejście do owego sklepu. Dobrze, że ten młody kierowca nie wjechał swoim "mercem" do środka. Parkowanie po mistrzowsku (zdj. 6 - przyp. red.) - irytuje się nasza Czytelniczka, która spotkała mistrza parkowania pod somonińską Biedronką.

- Całkowity brak przejazdu na Kościuszki w Kartuzach (zdj. 4 - przyp. red.) - podaje przykład nieprawidłowego parkowania pan Łukasz.

- Całkowicie zestawione przejście do dworca (zdj. 23 i 24 - przyp. red.) - dodaje inny mieszkaniec Kartuz.

- W załączniku przesyłam zdjęcie auta zaparkowanego w Garczu. Brak możliwości przejścia z wózkiem i drugim dzieckiem za rękę. Sytuacja, która bardzo często się zdarza w tym miejscu (zdj. 17. - przyp. red.) - komentuje oburzona mieszkanka Garcza.

Na podobne sytuacje trafiło z pewnością także wielu z Was. Jeśli macie zdjęcia obrazujące "pomysłowość" kierowców, prześlijcie je do nas. Opublikujemy wszystkie!

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.