Gevorg Sahakyan zaliczył kolejny udany start w eliminacjach do Mistrzostw Świata

piątek, 24 sierpnia 2018 r., 15:09
fot. nadesłane/Cartusia Kartuzy

Zawodnik GKS Cartusia Kartuzy wystąpił w reprezentacji Polski w Dortmudzie. Gevorg  Sahakyan w swoich pięciu walkach zaprezentował się z najlepszej strony wygrywając drugą z trzech eliminacji tegorocznych Mistrzostw Świata. To kolejny międzynarodowy sukces zawodników Cartusii.

Reprezentacja Polski dostała się na maty bardzo mocno obsadzonego turnieju w Dortmundzie. Przedstawiciele 25 krajów toczyli ciężkie boje o prymat w swoich kategoriach wagowych.

W składzie reprezentacji Polski wystąpił zawodnik GKS Cartusia Kartuzy, Gevorg  Sahakyan, który ten start może uznać za niebywale udany. Zawodnik kartuskiego klubu był nie tylko gwiazdą reprezentacji Polski, ale i najlepszym zawodnikiem całego turnieju, zostając jego jedynym polskim zwycięzcą.

- To co pokazał powinno nam uświadomić, że mamy do czynienia z zawodnikiem najwyższej klasy, a jego "odwrotny pas’’ stawia go wśród najlepiej wykonujących tą technikę na świecie. Ten element techniczny stał się jego znakiem rozpoznawczym - tłumaczy trener Cartusii.

Zawodnik stoczył pięć walk, wszystkie zakończone przed czasem, przewagą techniczną. Wśród pokonanych w kolejności toczonych walk znaleźli się reprezentanci: Niemiec, Norwegii, Litwy, Gruzji oraz, w finale Danii.

- W tym turnieju zaprezentował nie tylko świetny parter, ale też w bardzo dobrym stylu akcje w stójce. Bogactwo techniki i dynamiczne jej wykonanie to zapasy, które są efektowne i przyciągają kibiców. Tak też było na tym turnieju, walki kartuskiego zawodnika budziły wielkie zainteresowanie - dodaje.

Tym wynikiem Gevorg wygrał drugą z trzech eliminacji do startu w tegorocznych Mistrzostwach Świata.
 
Opr. Dominik Ropela
Info. GKS Cartusia Kartuzy

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.