Rolnicy z gminy Somonino dziękowali za tegoroczne plony w Sławkach

niedziela, 26 sierpnia 2018 r., 17:38
fot. AL

Msza święta polowa, przekazanie bochna chleba i dzielenie się nim z mieszkańcami i gośćmi gminy, występy artystyczne i liczne konkursy, w tym ten na najpiękniejszą koronę żniwną - tak w wielkim skrócie przebiegało święto plonów gminy Somonino, które w tym roku odbyło się w Sławkach.

Wspólne świętowanie tradycyjnie rozpoczęło się mszą świętą polową, podczas której rolnicy dziękowali Bogu za tegoroczne plony, a rolnikom dziękowano za ich ciężką całoroczną pracę. Po nabożeństwie odbyło się przekazanie bochna chleba przez starostów dożynek gospodarzom gminy - wójtowi Marianowi Kryszewskiemu oraz przewodniczącemu Rady Gminy Somonino Andrzejowi Sołtyskowi.

- Przynosimy wam dzisiaj oto ten bochen chleba tegorocznych żniw, z tegorocznej mąki. Przyjmijcie go jako owoc jakże wielkiego trudu, jakże wielkiej pracy wszystkich rolników gminy Somonino. Przyjmijcie go z szacunkiem i godnością. Dzielcie sprawiedliwie, tak aby dla wszystkich na cały rok wystarczyło - podkreślali starostowie dożynek.

Po powitaniu i podzieleniu się chlebem, nadszedł czas na zabawę. W programie imprezy znalazły się takie punkty, jak: występy Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Kartuzach, Zespołu Folklorystyczny im. J. Właśniewskiego z Egiertowa "Mali Hopowianie", czy zespołów muzycznych "Next music" i "Dwa plus dwa". Nie zabrakło też konkursów dożynkowe i zabaw z publicznością.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.