Nie martw się o swoją gotówkę - systemy zabezpieczeń przy szybkich przelewach

poniedziałek, 27 sierpnia 2018 r., 08:23
fot. nadesłane

Firmy pośredniczące w międzynarodowych przekazach pieniężnych udostępniają swoim klientom możliwość skorzystania z wyjątkowo szybkich przelewów zagranicznych. Transakcje tego rodzaju zlecimy wygodnie i bezpiecznie przez internet. Sprawdź, dzięki jakim rozwiązaniom Twoje pieniądze na pewno trafią do wskazanego odbiorcy.

Nowoczesne protokoły bezpieczeństwa

Zarówno przekazy pieniężne z Wielkiej Brytanii do Polski, jak i przelewy do UK chronione są przez najnowsze protokoły bezpieczeństwa, w tym SSL i SSH. Protokoły te mają długość klucza nie mniejszą niż 256 bitów. Zapewniają także systematyczny backup danych. Wspomniane zabezpieczenia to rozwiązania sprawdzone i godne zaufania. Podczas zlecania szybkiego przelewu i w procesie jego realizacji Twoje dane nie zostaną dzięki nim przechwycone. W konsekwencji również Twoje pieniądze nie zasilą konta nieodpowiedniej osoby. Nowoczesne systemy szyfrowania dbają o poufność wprowadzonych informacji i zapobiegają atakom hakerów.

Licencje i certyfikaty

O bezpieczeństwo przelewów zagranicznych do UK i z Wielkiej Brytanii do Polski dbają też podmioty nadzorujące działalność pozabankowych pośredników. Sprawdzają one to, czy dana firma pośrednicząca w przekazach międzynarodowych funkcjonuje w oparciu o ściśle ustalone regulacje prawne. Jedną z takich instytucji jest np. Komisja Nadzoru Finansowego. Operatorzy transakcji muszą zatem zawsze wywiązywać się z obowiązku ujawniania i przedstawiania swoim klientom (również tym potencjalnym, dopiero odwiedzającym ich stronę internetową) wszystkich licencji i certyfikatów świadczących o legalnym charakterze ich działalności. Firma pośrednicząca w szybkich przelewach zagranicznych jest godna zaufania, jeśli dostosowuje się do regulacji nakładanych na tego rodzaju przedsiębiorstwa. Wspomniane wcześniej podmioty nadzorujące weryfikują wiarygodność pozabankowych operatorów transakcji pieniężnych i kontrolują to, czy wypełniają oni nałożone na nich obowiązki zgodnie z zapisami prawa.

Jasno określona kwota przelewu i poufność danych

Klienci zlecający szybkie przelewy z UK do Polski i z Polski do UK w firmach pośredniczących wpłacają wybraną przez siebie kwotę przekazem pieniężnym lub za pomocą karty debetowej. Operatorzy transakcji nie mają dostępu do historii rachunków ani do indywidualnych kont bankowych. Należy też wiedzieć, że nie mogą oni zażądać takiego dostępu - zabrania tego prawo. Co istotne, firmy pośredniczące w przelewach międzynarodowych nie pobierają żadnych dodatkowych środków z konta klienta poza tymi wskazanymi w podsumowaniu zlecenia. To osoba decydująca się na wysłanie środków przez pośrednika wyraża zgodę na warunki usługi i przekazuje jasno określoną sumę, na którą składają się kwota transakcji oraz opłaty operacyjne ustalone przez daną firmę.

Nowoczesne i sprawdzone systemy zabezpieczeń przy szybkich przelewach gwarantują, że Twoje pieniądze na pewno trafią do wskazanego celu. Protokoły szyfrujące, certyfikaty, licencje, dbałość o poufność danych i ograniczenia nakładane na pozabankowych operatorów transakcji - wszystkie te rozwiązania sprawiają, że przekazy międzynarodowe są nie tylko wygodne, ale też bezpieczne.

KOMENTARZE
Możliwość komentowania została wyłączona.