Pobił byłego pracodawcę i zabrał mu telefon. Trafił na trzy miesiące do aresztu

wtorek, 28 sierpnia 2018 r., 13:56
fot. internet/KPP Kartuzy

Nawet kilka lat więzienia grozi 41-letniemu mieszkańcowi powiatu kartuskiego, który brutalnie pobił swojego byłego pracodawcę i zabrał mu telefon. Prokurator wystąpił do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie mężczyzny, sąd przychylił się do niego.

Do zdarzenia miało dojść w piątek rano przed domem 31-letniego przedsiębiorcy. Zgłoszenie o przestępstwie przyjęli funkcjonariusz z Komisariatu Policji w Sierakowicach wspólnie z mundurowym z posterunku w Sulęczynie. Jak udało im się ustalić, 41-letni mieszkaniec gminy Sierakowice przyjechał pod dom byłego pracodawcy twierdząc, że jest on mu winny 200 zł. Mężczyzna wyciągnął dużą metalową pałkę i zaczął nią bić byłego szefa po głowie i twarzy. Pokrzywdzony nie miał zamiaru dawać mężczyźnie żadnych pieniędzy, więc 41-latek wyciągnął z jego kieszeni telefon komórkowy. Powiedział, że bierze go pod zastaw długu.

- Policjanci z Sierakowic od razu ustalili miejsce gdzie może przebywać podejrzany. Niespełna godzinę od przyjęcia zawiadomienia 41-letni mieszkaniec gminy Sierakowice był już w rękach mundurowych - informuje Komenda Powiatowa Policji w Kartuzach.

Podejrzany został już przesłuchany przez funkcjonariuszy z Sulęczyna, następnie mundurowi doprowadzili go do Prokuratury Rejonowej w Kartuzach, gdzie przedstawiono mu zarzuty. Sąd zastosował wobec 41-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Mężczyzna przebywa już w areszcie śledczym.

MD-Z
Info: KPP Kartuzy

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.