Kartuzy. Wręczono awanse dla nauczycieli mianowanych i powitano nowych dyrektorów

wtorek, 28 sierpnia 2018 r., 14:06
fot. MD-Z

We wtorkowy poranek w Urzędzie Miejskim w Kartuzach odbyło się spotkanie z dyrektorami szkół oraz nauczycielami, którzy otrzymali awanse na wyższe stopnie zawodowe. Podczas spotkania burmistrz pogratulował im oraz podziękował dyrektorom, którzy zakończyli pracę na swoich stanowiskach i pogratulował nowo wybranym.

"Ślubuję rzetelnie pełnić mą powinność nauczyciela wychowawcy i opiekuna młodzieży, dążyć do pełni rozwoju osobowości ucznia i własnej, kształcić i wychowywać młode pokolenie w duchu umiłowania Ojczyzny, tradycji narodowych, poszanowania Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej. "Tak mi dopomóż Bóg." - przysięgę o takiej treści złożyło we wtorkowy poranek przed burmistrzem Kartuz dwanaście nauczycielek, które zdały egzaminy i uzyskały awanse na stopień nauczycieli mianowanych.

Nauczyciele, którzy zdali egzamin i uzyskali awans na stopień nauczyciela mianowanego:

- Elżbieta Czaja z ZSO nr 2 w Kartuzach
- Magda Czech z SP nr 1 w Kartuzach
- Dorota Dawidowska z SP w Staniszewie
- Kamila Hallmann z SP w Mirachowie
- Patrycja Hinc z ZKiW w Brodnicy Górnej
- Paulina Kosznik z SP nr 2 Kartuzach
- Aleksandra Lenz z SP w Mirachowie
- Sylwia Łagan z SP w Kiełpinie
- Weronika Miotk z SP w Staniszewie
- Magdalena Pestka z SP w Kiełpinie
- Monika Renowskaz z SP nr 1 Kartuzach
- Bernadeta Węsierska z SP nr 1 Kartuzach

Burmistrz pogratulował awansowanym nauczycielom. Do dyrektorów szkół skierował słowa podziękowania.

- Chciałbym wam podziękować za wakacje, które spędziliście w szkołach, pracując dla dobra tych placówek. Jesteście odpowiedzialni za majątek, który został wam powierzony, a jednocześnie wykonujecie najważniejszą pracę w edukacji naszych dzieci a to ogromne wyzwanie. Chciałbym podziękować za miniony rok, a także życzyć by ten rozpoczynający się spełnił wasze oczekiwania - mówił Mieczysław Gołuński.

W trakcie spotkania burmistrz podziękował również dyrektorom, którzy kończą kadencje na swoich stanowiskach i powitał tych, którzy wygrali konkursy i będą pełnili nowe funkcje.

Barbarę Sokół, dyrektor Szkoły Podstawowej w Mirachowie, która postanowiła przejść na emeryturę, na stanowisku zastąpi od września Hanna Pionk. Joanna Wróbel została nową dyrektor Akademii Przedszkolaka w Kartuzach, wcześniej funkcję tę pełniła Ewa Socha. Paweł Pytka wygrał konkurs na dyrektora szkoły w Staniszewie, zastąpi na stanowisku Małgorzatę Kreft. Funkcję dyrektora ZKiW w Dzierżążnie przez kolejną kadencję pełnić będzie Ireneusz Moskal.

- Pragnę życzyć państwu, abyście robili swoje. Nie patrzeli na politykę i na to, że zmieniają się systemy oświaty. My jako gmina pewne zadania musimy wykonać, wy jesteście na pierwszej linii frontu. Musicie stanąć na wysokości zadania i obronić to, co najważniejsze, czyli to, by dzieci nie odczuły zmian. Musimy wykonywać swoją pracę najlepiej jak potrafimy z pożytkiem dla szkół, bez szkody dla uczniów - podkreślał burmistrz.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.