W sobotę Cyklo Kartuzy 2018 - będą utrudnienia w ruchu

czwartek, 30 sierpnia 2018 r., 07:33
fot. archiwum/MD-Z

W sobotę w Kartuzach odbędzie się ostatni wyścig z serii Cyklo Szosa. Wystartuje w nim kilkuset pasjonatów dwóch kółek. W związku z zawodami wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu - drogi, przez które wiedzie trasa wyścigu zostaną zamknięte na kilka godzin.

W Kartuzach już po raz drugi odbędzie się wyścig serii Cyklo Szosa. W tym roku zawody rozgrywane są pod nazwą Energa Cyklo Cup. W ramach serii odbyły się już imprezy w Gniewinie, Lęborku, Strzepczu, Sopocie i Pelplinie. Sobotni wyścig w Kartuzach będzie ostatnim z serii.

- W sobotę poznamy zwycięzców nie tylko wyścigów w Kartuzach, ale także całej serii szosowej, która wystartowała w kwietniu. Impreza, która w ubiegłym roku zadebiutowała w kalendarzu Cyklo, ponownie będzie finałem zmagań w całym sezonie - informują organizatorzy.

Trasa zawodów składa się z pętli o długości 20,5 km. Zawodnicy, którzy zdecydują się na krótszy dystans - 41 km będą musieli pokonać trasę dwukrotnie, natomiast na dłuższym dystansie (82 km) czterokrotnie.

- Trasa idealnie oddaje kaszubski charakter terenów, niezwykle atrakcyjnych dla kolarstwa szosowego. Jej bardzo zróżnicowany charakter spowoduje, że zarówno osoby lubiące podjazdy, jak i miłośnicy bardziej klasycznego, płaskiego ścigania znajdą coś dla siebie. Ciekawostką jest fakt, że między odcinkiem Prokowo - Hopy jedziemy "pod prąd" w stosunku do trasy CYKLO Gdynia. Największy podjazd to dojazd do Pomieczyńskiej Huty o różnicy wysokości 50m, natomiast różnica wysokości na całej pętli to 240m - informują organizatorzy cyklu.

Utrudnienia w ruchu

W związku z sobotnimi zawodami wystąpią czasowe utrudnienia w ruchu.
Droga na odcinku od ul.Majkowskiego w Kartuzach przez Prokowo, Pomieczyńską Hutę, Hopy, Szarłatę, Grzybno -do ul. 3 Maja w Kartuzach będzie zamknięta w godz. 11.40 -15. Z kolei odcinek ul.Majkowskiego od ul.3 Maja do ul.Ceynowy będzie zamknięty w godzinach 8-16.

Jak zaznaczają organizatorzy serii, Cyklo Kartuzy to impreza przeznaczona dla wszystkich posiadaczy dwóch kółek.

- Przygotowujemy trasy o bardzo różnym stopniu trudności, aby każdy znalazł odpowiednią dla siebie opcję. Zawodników o mniejszym stopniu zaawansowania zapraszamy na "Małą Pętlę", bardziej zaawansowani kolarze mogą zmierzyć się z trasą "dużą" - informują.

Osoby, które nie zdążyły zapisać się na wyścig drogą internetową, będą mogły to jeszcze uczynić w dniu startu w biurze zawodów, które czynne będzie od godz. 8.30.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.