Kierował pomimo zakazu i pod wpływem narkotyków - zatrzymał go policjant na urlopie

piątek, 31 sierpnia 2018 r., 13:53
fot. nadesłane/KPP Kartuzy

Kara nawet 10 lat pozbawienia wolności grozi 28-latkowi, który wsiadł za kierownicę mimo braku uprawnień i pod wpływem środków odurzających. W mieszkaniu zatrzymanego śledczy ujawnili także amfetaminę i marihuanę. Mężczyznę udało się ująć dzięki interwencji policjanta przebywającego na urlopie.

W środę około godz. 12 policjant z Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach, przebywając na urlopie, rozpoznał mężczyznę, który mimo cofniętych uprawnień kierował pojazdem. Funkcjonariusz poinformował o sytuacji kolegów z wydziału prewencji i wspólnie zatrzymali 28-letniego mieszkańca powiatu kartuskiego.

Mundurowi potwierdzili, że kierujący nie miał uprawnień do prowadzenia pojazdów. Podczas zatrzymania mężczyzna zachowywał się bardzo nerwowo, co wzbudziło podejrzenie mundurowych. Dokładnie przeszukali samochód 28-latka, a następnie zbadali mężczyznę urządzeniem do wykrywania narkotyków. Okazało się, że zatrzymany mężczyzna kierował pojazdem pod wpływem marihuany i kokainy.

Mundurowi sprawdzili też miejsce zamieszkania 28-latka. Znaleźli tam narkotyki. W jednym z ujawnionych przez policjantów woreczków było ponad 100 gramów suszu roślinnego , zaś w drugim ponad 100 gramów białego proszku. Badania wykazały, że są to środki odurzające, w pierwszym woreczku była marihuana, w drugim - amfetamina.

Kierowca trafił do policyjnej celi. Za złamanie zakazu sądu, kierowanie pod wpływem środków odurzających oraz posiadanie znacznej ilości narkotyków 28 - latkowi grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Usłyszał już zarzuty. Prokurator wystąpił do sądu z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

Oprac. MD-Z
Info: KPP Kartuzy

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.