Co zmieniło się w szkołach w powiecie podczas wakacji?

poniedziałek, 3 września 2018 r., 10:58
SP Czeczewo SP Czeczewo fot. nadesłane

W poniedziałek, 3 września uczniowie rozpoczęli kolejny rok nauki. Niemal wszystkie placówki na terenie powiatu przeszły drobne modernizacje, w niektórych natomiast inwestycje pochłonęły kilkadziesiąt tysięcy złotych. Sprawdziliśmy, jak na rozpoczęcie roku szkolnego przygotowano placówki oświatowe w gminach. Informujemy, które szkoły rozbudowano, gdzie przeprowadzono większe remonty i co zmieniło się w poszczególnych obiektach.

Kartuzy

Podczas wakacji w gminie Kartuzy, w dziesięciu placówkach przeprowadzono remonty. W SP nr 1 w Kartuzach przy ul. Piłsudskiego wyremontowano i przebudowano patio, gabinet dyrekcji, sekretariat, zaplecza socjalne, toalety i pokój nauczycielski. Natomiast przy ul. 3 Maja rozpoczęto budowę boiska i zagospodarowano plac przed budynkiem, a także wymieniono instalację deszczową, wodną, ściekową i teleinformatyczną. W Szkole Podstawowej nr 2 w Kartuzach wymieniono podłogi, wyremontowano salę informatyczną i przebudowano boisko. W szkole w Grzybnie zmodernizowano toalety, gabinet profilaktyczno - medyczny, pedagoga i logopedy, a także ogrodzenie. W Koloni wymalowano sale lekcyjne i toalety, w których również wymieniano drzwi, a także zamontowano szlaban na parkingu przed szkołą. W szkole w Prokowie wymieniono ogrodzenie, wymalowano sale lekcyjne i hol, zaadaptowano pomieszczenia szkolne na salę lekcyjną dla klasy VIII. W ZSO nr 2 zmodernizowano łazienki, odmalowano salę do języka angielskiego, odnowiono drzwi w przejściach pomiędzy segmentami i rozpoczęto prace konserwatorskie w toaletach uczniów. W ZKiW w Dzierżążnie prócz malowania sal, naprawiono drogę dojazdową, wymieniono lampy oraz dodano nowe szafki dla uczniów. W Kiełpinie przebudowano budynek szkoły, wymalowano sufity w przedszkolu i hol, rozpoczęto parce w kotłowni. W szkole w Brodnicy Górnej wyłożono kostkę brukową, zamontowano monitoring i wymalowano sale.

Żukowo

W gminie Żukowo działa obecnie trzynaście szkół podstawowych. W części przemalowano sale, odświeżono korytarze, przeprowadzono drobne naprawy. W szkole podstawowej w Miszewie trwa rozbudowa budynku o salę gimnastyczną, trzy sale lekcyjne, bibliotekę, sekretariat, gabinet dyrektora, szatnie i pomieszczenia socjalne. W budynkach należących do Szkoły Podstawowej im. ks. prałata Józefa Bigusa w Baninie m.in. prócz podstawowych prac remontowych zamontowano urządzenia siłowni zewnętrznej i rozbudowano system kamer. W Chwaszczynie zmodernizowano elewacje i przeprowadzono remont w pokoju nauczycielskim. W Szkole Podstawowej nr 2 im. Jana Heweliusza w Żukowie m.in. naprawiono sufity i wymieniono spłuczki w toaletach.

Chmielno

W gminie Chmielno największe zmiany przeprowadzono w szkole podstawowej w Miechucinie. Tam wymalowano hol, klatkę schodową i sekretariat. Wyłożono lamperią ściany korytarza i gabinet wicedyrektora. Zakupiono meble do sekretariatu i sali lekcyjnej, dokupiono indywidualne szafki dla uczniów, które zostaną umieszczone w szatni. W Szkole w Chmielnie pomalowano hol i stołówkę, wyremontowano podłogi oraz wymieniono drzwi do sal i toalet. W szkole w Reskowie wycekolowano i wymalowano salę przedszkolną. W Garczu przeprowadzono drobne prace konserwatorskie i odświeżające, przedszkole w Chmielnie z kolei zyska nowy kolor ścian w sekretariacie oraz w wyznaczonych salach. W Kożyczkowie zostały odnowione sale lekcyjne w szkole podstawowej, a także wyremontowano sale w Garczu.

Przodkowo

W szkołach na terenie gminy Przodkowo w czasie letnim przeprowadzone zostały drobne remonty takie jak: malowanie klas, korytarzy, schodów, oraz większe inwestycje jak remont instalacji elektrycznej w Szkole Podstawowej w Wilanowie i generalny remont piętra Szkoły Podstawowej w Przodkowie poprzez wymianę instalacji elektrycznej, oświetlenia, wykonanie nowoczesnych podwieszanych sufitów, wymianę stolarki drzwiowej, parapetów wewnętrznych, położenie paneli podłogowych w pokoju nauczycielskim i pokoju logopedy. Ponadto w ramach Rządowego programu "Aktywna tablica" rozwijającego szkolną infrastrukturę oraz kompetencje uczniów i nauczycieli zostanie zakupionych 8 interaktywnych monitorów dotykowych dla czterech szkół na łączną kwotę 70.000 zł, gdzie wkład własny wynosi 14.000 zł.

Sierakowice

W gminie Sierakowice przeprowadzono tylko drobne remonty w szkołach w Jelonku i SP nr 2 w Sierakowicach, polegały one na odmalowaniu sal dydaktycznych. W pozostałych szkołach w gminie Sierakowice przeprowadzono tylko małe bieżące remonty.

Somonino

W szkole podstawowej w Egiertowie wykonano ogrodzenie wokół szkoły z dwoma furtkami i bramą wjazdową, przeprowadzono remont dwóch klas lekcyjnych, polegał on na malowaniu pomieszczeń oraz wykonaniu lamperii z paneli. Drobne bieżące remonty przeprowadzono także w szkole w Borczu. W tej gminie trwają również prace inwestycyjne pn. "Remont bieżni okrężnej i prostej w Somoninie oraz budowa bieżni prostej i boiska wielofunkcyjnego w Goręczynie", a także budowa placu zabaw z siłownią zewnętrzną w Borczu.

Stężyca

Na terenie gminy działa pięć placówek oświatowych. Gmina podczas tegorocznych wakacji przeprowadziła modernizację w czterech z nich. W ZKiW w Stężycy wyremontowano i pomalowano szatnie dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. Szkoła zyskała również nowy kolor zaplecza kuchennego , stołówki, łazienek i pryszniców. W Zespole Kształcenia i Wychowania w Klukowej Hucie przemalowano szatnie i przedszkole. W Kamienicy Szlacheckiej zagospodarowano nową przestrzeń dla pedagoga i gabinetu pielęgniarki. W ZKiW w Gołubiu nie przeprowadzono żadnych remontów.

Sulęczyno

W gminie Sulęczyno przeprowadzono wyłącznie drobne remonty. W Szkole Podstawowej w Borku Kamiennym zaadoptowano pomieszczenie na gabinet profilaktyczny, a w pozostałych placówkach zostały odnowione ściany niektórych pomieszczeń.

Dominik Ropela

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.