Powiatowa inauguracja roku szkolnego w ZSO "Na Wzgórzu" w Kartuzach

poniedziałek, 3 września 2018 r., 16:33
fot. MD-Z

Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących im. I Brygady Pancernej im. Bohaterów Westerplatte w Kartuzach był gospodarzem tegorocznej uroczystości inauguracji roku szkolnego w szkołach ponadgimnazjalnych.

W powiatowej inauguracji roku szkolnego wzięli udział uczniowie klas pierwszych, rozpoczynający naukę na "Wzgórzu", a także nauczyciele, dyrektorzy wszystkich szkół ponadgimnazjalnych w powiecie oraz przedstawiciele władz powiatu na czele ze starostą Janiną Kwiecień. Wszystkich powitała dyrektor ZSZiO Grażyna Maczulis. Następnie w pięknym programie artystycznym, nawiązującym m.in. do 79. rocznicy wybuchu II wojny światowej, zaprezentowała się młodzież.

Klika słów do uczniów, nauczycieli i dyrekcji skierowała Janina Kwiecień.

- Mam nadzieję, że młodzież po dwóch miesiącach wypoczynku wróciła z utęsknieniem do szkoły, z zapasem nowych sił, nowymi planami i marzeniami. Marzenia są różne w zależności od tego, w której klasie jesteście. Ci, którzy rozpoczynają naukę pewnie z nieco bijącym sercem myślą o tym, co ich czeka w tej szkole. Czeka was samo dobro. Nie bójcie się. Szkoła jest piękna, przyjazna, nauczyciele są fantastyczni. Może się tutaj zdarzyć tylko to, co dobre - podkreślała Janina Kwiecień, zwracając się do uczniów.

- Nawiązując do hasła, które nam dziś przewodzi: "Szkoła to coś więcej", mogliśmy dziś zobaczyć, że szkoła uczy życia, patriotyzmu, szacunku do siebie nawzajem, wyrozumiałości, życiowych mądrości, tańca, śpiewu... Uczy wszystkiego. I takie są szkoły w naszym powiecie. Starają się każdemu według jego potrzeb umożliwić naukę i rozwój. Klasy pierwsze na pewno znajdą tu wszystko, czego będą oczekiwać - mówiła starosta.

- Życzę uczniom wszystkich naszych szkół wszystkiego, co najlepsze w tym roku szkolnym. Życzę, by odnosiliście same sukcesy, choć wiemy, że życie potrafi układać własne scenariusze, nie zawsze są tylko sukcesy, ale przy życzliwości koleżanek, kolegów i nauczycieli, porażki nie będą takie dotkliwe. Nauczycielom i wychowawcom życzę zadowolenia z uczniów i satysfakcji w tej pięknej i odpowiedzialnej pracy. Wszystkim życzę, by ten rok wszystkim nam przyniósł, jak najwięcej radości - zaznaczyła na zakończenie starosta.

Nowy rok szkolny zakończy się w piątek, 21 czerwca 2019 r. Zimowa przerwa świąteczna rozpocznie się 23 i potrwa do 31 grudnia 2018 r. Z kolei przerwa wiosenna związana z świętami wielkanocnymi potrwa od 18 do 23 kwietnia 2019 r.

Ferie zimowe w województwie pomorskim w tym roku szkolnym zaplanowano w dniach 11-24 lutego 2019 r.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.