Jak promować mały biznes w Internecie? Przepis na sukces w sieci w 3 krokach

środa, 5 września 2018 r., 14:04
fot. nadesłane

Niezależnie od tego, czy Twój serwis lub produkt jest obecny na rynku od lat, lub dopiero zaczynasz swoją przygodę z biznesem, aby odnieść sukces na szeroka skalę, musisz postawić na promocję w Internecie. Wbrew pozorom nie jest to trudne. Poznaj 3 proste kroki, które przybliżą Cię do celu.

Zainwestuj w profesjonalną stroną internetową

Profesjonalna strona internetowa sprawi, że Twoi potencjalni klienci, jak i obecni, łatwo odnajdą Twoją ofertę. Zatem zadbaj o to, aby znalazły się na niej najważniejsze informacje takie jak opis usług, adres, kontakt telefoniczny i mailowy czy ceny. Pamiętaj, czym bardziej przejrzystą informację klient otrzyma, tym większe prawdopodobieństwo, że skorzysta z Twoich usług. Warto też prowadzić dodatkowo bloga na stronie, na którym publikować będziesz teksty związane ze swoimi usługami. To sprawia, że ruch organiczny na stronie wzrośnie. Równie ważne jest to, aby Twoja strona internetowa była zoptymalizowana pod kątem urządzeń mobilnych.

Pomyśl o landing page

Jeśli zależy Ci na zwiększeniu zainteresowania Twoją ofertą, koniecznie pomyśl o landing page, czyli stronie docelowej. Użytkownik trafia na nią po kliknięciu w reklamę - np. w mailingu, newsletterze, czy też kampanii reklamowej w mediach społecznościowych. Tam może zakupić produkt lub zamówić usługę. Swój landing page możesz stworzyć na podstawie szablonu, który łatwo poddać modyfikacji zgodnie z potrzebami Twojego biznesu. Co więcej, dzięki landing page możliwa jest konwersja odwiedzających klientów, a co za tym idzie łatwo trafisz do swojej grupy docelowej. Pamiętaj, że na stronie docelowej oferta powinna być przedstawiona przejrzyście. Nie zapomnij też o atrakcyjnym zdjęciu w przypadku produktów. Nie mniej ważny jest przycisk call to action oraz dane kontaktowe.


Prowadź media społecznościowe

Obecność w mediach społecznościowych pomoże promować Twój biznes na zewnątrz, czyli poza Twoją stroną internetową. Zacznij od stworzenia swojej strony na Facebooku. Zaproś znajomych, aby oni również zaprosili swoich znajomych. Tym prostym sposobem zdobędziesz kilkaset polubień. Pamiętaj jednak, że nic nie dzieje się z dnia na dzień. Prowadzenie social mediów wymaga cierpliwości. Zamieszczaj ciekawe treści ze swojego bloga, które zachęcą kolejnych użytkowników do polubienia i udostępniania Twoich postów, a w konsekwencji ze skorzystania z Twojej oferty. Z czasem otwieraj kolejne media społecznościowe dopasowane do Twojego biznesu.  

Nawiąż kontakt z recenzentami

Nic tak pozytywnie nie wpłynie na Twój biznes jak pozytywne opinie. Jednym ze sposobów na zdobycie recenzji jest nawiązanie kontaktu z tzw. influencerami, czyli osobami, które wywierają duży wpływ na konsumentów. Napisz do blogerek i blogerów z prośbą o poztywną recenzje Twojego serwisu lub produktu. Równie ważne są też oceny Twoich klientów. Po każdej transakcji, niezależnie od tego, czy prowadzisz sklep, świadczysz usługi budowlane, fryzjerskie czy gastronomiczne, poproś usługobiorców o opis swoich doświadczeń. Klienci mogą podzielić się zdaniem na temat wyświadczonej usługi zarówno za pośrednictwem Twojej strony internetowej jak i kanałów społecznościowych.

KOMENTARZE
Możliwość komentowania została wyłączona.