Sprawdź, co będzie się działo w weekend i gdzie warto się wybrać

czwartek, 6 września 2018 r., 10:43
fot. MD-Z

Powiatowe zawody pożarnicze z koncertem Norbiego, Classówka 2018, czyli wielka wystawa perełek motoryzacji, akcje Narodowego Czytania czy Bieg o Złotą Górę - to tylko niektóre z propozycji na nadchodzący weekend. Sprawdź wszystkie i zaplanuj czas.

Piątek

Pokaz filmu o zwyczajach żniwnych

Muzeum Kaszubskie im. F. Tredera oraz Kartuskie Centrum Kultury zapraszają w najbliższy piątek o godz. 14. do sali KCK na pokaz archiwalnego filmu krótkometrażowego, pochodzącego ze zbiorów Andrzeja Dudzińskiego,przedstawiającego dawne obrzędy kaszubskie związane ze żniwami. Wydarzeniu będzie towarzyszyć koncert zespołu Ignacego Wiśniewskiego Trio + Maja Miro.

Narodowe Czytanie w Chmielnie

Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Chmielnie wraz z stowarzyszeniem Chmielno NON-STOP uczestniczą w ogólnopolskiej akcji Narodowe czytanie. Narodowe czytanie "Przedwiośnia" odbędzie się w piątek o godzinie 14.00 w sali kinowej w Domu Kultury w Chmielnie. Czytanie będzie połączone z projekcją fragmentów filmu "Przedwiośnie"

Sobota

Akcja oddawania krwi

Przed nami kolejna w tym roku sobotnia akcja oddawania krwi. Rejestracja dawców w godzinach od 7.15 do 10.30. Jeśli zastanawiasz się czy warto oddać krew, przyjdź do Punktu Krwiodawstwa w Kartuzach i rozwiej swoje wątpliwości! Oddając krew, ratujesz życie!

Bieg o Złotą Górę

Na Złotej Górze, 8 września odbędzie się kolejna impreza w ramach tegorocznego Cyklu Kaszuby Biegają. Biegacze z całej Polski zawitają do Gminy Kartuzy, aby zmierzyć się z V Biegiem o Złotą Górę. Trasa licząca 9,6 km prowadzona jest wokół jeziora Brodno Wielkie. Do kibicowania zapraszamy mieszkańców Brodnicy Górnej, Ręboszewa, Brodnicy Dolnej, a także wszystkich pozostałych, którzy chcą dodać otuchy biegaczom. Bazą imprezy jest Centrum Sportów Wodnych i Promocji Regionu na Złotej Górze. Bieg główny wystartuje o godz. 11.00. Dla wszystkich pozostałych przygotowane zostaną biegi towarzyszące na dystansach 100 m, 400 m, 1000 m. Będzie można skorzystać z bezpłatnej wypożyczalni sprzętu wodnego, wesprzeć akcję zbierania nakrętek dla Milenki. Każdy biegający otrzyma pamiątkowy medal. Wśród uczestników Biegu o Złotą Górę wylosowana zostanie nagroda specjalna z okazji 25-lecia Kartuskiego Centrum Kultury. Patronat nad wydarzeniem objęli Mieczysław Struk - Marszałek Województwa Pomorskiego oraz Mieczysław Gołuński - Burmistrz Kartuz.

Odpust w Sianowie

W sobotę w Sianowie rozpocznie się odpust Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Główne uroczystości będą się odbywały w niedzielę, kiedy po mszy św. o 11.30 zgromadzeni rolnicy zabiorą poświęcone ziarno na przyszłoroczne zasiewy. Szczegółowy program dostępny jest tutaj.

Narodowe Czytanie w Żukowie

W akcję Narodowego Czytania włącza się również Żukowo. W sobotę o godz. 16 na dziedzińcu przy kościele WNMP będzie można wspólnie oddać się lekturze "Przedwiośnia". Akcja połączona będzie z uczczeniem setnej rocznicy niepodległości.

Niedziela

Classówka 2018

W niedzielę w Stężycy odbędzie się wielkie święto miłośników motoryzacji - Classówka 2018. Po raz kolejny w powiecie odbędzie się wystawa pojazdów klasycznych i zabytkowych z elementami współczesnej motoryzacji. Imprezę poprowadzą znani dziennikarze/prezenterzy TVN Turbo:Rafał Jemielita, Jarosław Maznas oraz Adam Klimek. Imprezie towarzyszyć będą m.in. pokaz strongmanów: Maciej Hirsz, Sebastian Kurek, Tomasz Lademann, Mateusz Ostaszewski (w godz. od 15.00 do 17.00); występ zespołu Rock Imagination. W strefie gastronomicznej można będzie spróbować potraw rodem z PRL - u, a w strefie komputerów z minionej ery pograć np. na Atari. Organizatorzy zadbali też o strefę dla dzieci, w której za niewielka odpłatnością można zostawić dziecko pod opieką doświadczonych animatorów. Maluchy będą mogły skorzystać z wielu atrakcji. Przygotowano dla nich m.in. dmuchańce, trampolinę, malowanie twarzy, chodzenie na szczudłach, strzelanie z łuku, baloniki z helem.

Powiatowe zawody pożarnicze

W niedzielę w Sulęczynie odbędą się Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze. W tym roku rywalizować będą młodzieżowe drużyny pożarnicze. Zmaganiom towarzyszyć będą różne atrakcje i koncert. Gwiazdą wieczoru będzie Norbi. Otwarcie zawodów zaplanowano na 14. Zawodnicy będą rywalizować w takich konkurencjach jak sztafeta pożarnicza 7 x 50 m z przeszkodami i musztra, ćwiczenia bojowe regulaminowe i ćwiczenia alarmowo-bojowe. W trakcie zawodów koncertować będzie orkiestra dęta OSP Kartuzy. Gwiazdą wieczoru będzie Norbi.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.