Podczas prac przy budowie kanalizacji odkryto składowisko śmieci

czwartek, 6 września 2018 r., 15:59
fot. BK

Przy ul. Mściwoja II w Kartuzach trwają prace związane z budową nowej kanalizacji deszczowej. Podczas wykopów ziemnych natrafiono na sporą ilość śmieci, które przed laty ktoś zakopał w pobliżu bloków.

Mieszkańcy jednego z bloków przy ul. Mściwoja zgłosili sprawę na środowej sesji nadzwyczajnej. Okazało się, że podczas prowadzonych w ostatnich dniach wykopów natrafiono na sporą ilość śmieci.

- Było to przez wiele lat nielegalne wysypisko. Pan burmistrz mówi, że są to odpady nietoksyczne, ale są tam butelki po lekarstwach, dezodorantach, zużyte baterie. I jeśli nie są to odpady toksyczne, to nie wiemy, jakie są. Tereny nie były przygotowane na tą inwestycje - mówili mieszkańcy.

Wiceburmistrz Wojciech Jaworowski zapowiedział, że odkryte śmieci zostaną usunięte i poddane procesowi utylizacji.

- Podjęliśmy decyzję, że znalezione tam odpady zostaną wywiezione i zutylizowane. Z informacji od osób, z którymi rozmawiałem wynika, że nikt nie wie nic na temat tego, by było tam jakiekolwiek składowisko odpadów - informuje wiceburmistrz Wojciech Jaworowski.

- W tym momencie nie wiemy jeszcze ile tych odpadów tam dokładnie jest. Trzeba będzie grunt po wywiezionych odpadach dowieźć, więc najprawdopodobniej czas realizacji inwestycji się wydłuży - dodał.

Przypomnijmy, że kartuski samorząd rozpoczął prace związane z uporządkowaniem kanalizacji deszczowej w mieście. W ramach projektu m.in. powstanie nowa sieć kanalizacji deszczowej ulic Bursztynowej, Mściwoja II, Sędzickiego, Przy Rzeźni, Bielińskiego i 3 Maja, wybudowane zostaną nowe zbiorniki retencyjne na wody opadowe jeden w na parkingu przy skrzyżowaniu ulic Zamkowej i Sędzickiego, jeden przy ul. Klasztornej i dwa zbiorniki przy Jeziornej, przebudowany zostanie również wodociąg i zanieczyszczony kolektor.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.