Autobus z lini "14" zmieni trasę na porannych kursach w związku z przebudową trasy Kartuzy-Mojusz

piątek, 7 września 2018 r., 08:56
fot. MD-Z

Trzy poranne kursy autobusu linii 14 PA Gryf od poniedziałku będą odbywać się przez trasę objazdową. Zmiany związane są z trwającą przebudową DW 211 na odcinku Kartuzy-Mojusz i znacznymi opóźnieniami spowodowanymi przez utrudnienia w ruchu.

Zmiany trasy dotyczą kursów o godz. 6.20 z Sulęczyna przez Podjazy do Kartuz (6.45 z Sierakowic), 6.30 z Sulęczyna przez Borek do Kartuz (7.05 z Sierakowic) oraz 6.52 z Mściszewic do Kartuz (7.10 z Sierakowic).

Autobusy od przystanku "Sierakowice" pojadą bezpośrednio przez Kamienicę Szlachecką, Borucino, Brodnicę Górną i ulicą Chmieleńską w Kartuzach. Nie będą zatrzymywały się po drodze na mijanych przystankach trasy objazdowej. Po opuszczeniu Sierakowic pojadą bezpośrednio do przystanku "Kartuzy Plac Brunona". Stamtąd już stałą trasą dojadą do przystanku końcowego na dworcu w Kartuzach.

- Pominięte zostaną wszystkie przystanki pośrednie na odcinku Sierakowice - Kartuzy Plac Brunona. Celem zmiany jest zapewnienie pasażerom dojazdu do Kartuz przed godziną 8:00 - informuje przewoźnik.

Pasażerowie, którzy wsiądą do autobusu np. w Sulęczynie i będą chcieli dotrzeć do miejscowości na nieobsługiwanym odcinku trasy, będą musieli przesiąść się w Sierakowicach do autobusu linii 4. Będą tam honorowane bilety jednorazowe zakupione w autobusie linii 14.

- Przepraszamy za utrudnienia, mając jednak również nadzieję, że zaproponowane rozwiązanie pozwoli zdecydowanej większości pasażerów dotrzeć rano punktualnie do Kartuz przed godziną 8:00 - podkreśla przewoźnik.

Oprac. MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.