Krystian Gachewicz kandydatem na burmistrza Żukowa z KWW "Otwarte Kaszuby"

piątek, 7 września 2018 r., 10:55
fot. BK

W środę wieczór w Baninie odbyło się spotkanie Komitetu Wyborczego Wyborców Otwarte Kaszuby. W jego trakcie przedstawiono kandydata na stanowisko burmistrza gminy Żukowo - Krystiana Gachewicza oraz kandydatów na radnych. Zaprezentowano też program i pomysły na zmiany w gminie Żukowo.

Kampanię wyborczą w powiecie kartuskim rozpoczął KWW "Otwarte Kaszuby", który w środę zaprosił mieszkańców i dziennikarzy na prezentację kandydatów i programu wyborczego. Kandydatem na burmistrza z tego komitetu jest Krystian Gachewicz. Rozpoczynając spotkanie podkreślił, że gminie Żukowo potrzebne są przede wszystkim nowe pomysły, dużo nowej jakości i dużo nowej energii. Zaznaczył też, że niezbędna w tym wszystkim jest też wizja stworzona wspólnie z mieszkańcami.

- Wizja jest podstawą wszelkiego sukcesu. Jestem przedsiębiorcą i gdybym nie miał wizji sukcesu swego przedsiębiorstwa, nie byłbym w stanie zapewnić mu sukcesu na rynku, dlatego od wizji należy zacząć jakiekolwiek planowanie, a my musimy tą wizję zbudować w oparciu o wyzwania, jakim jest pozostanie w obszarze metropolitalnym. Gmina Żukowo nie może być miejscem niebezpiecznym, mówię tu o braku choćby oświetlenia, nie może być miejscem nieprzejezdnym i niezapewniającym dostępu do podstawowych potrzeb takich jak woda i kanalizacja, dlatego komitet Otwarte Kaszuby, chce wprowadzić trochę nowych pomysłów, odświeżenia i nowy model zarządzania - mówił kandydat na burmistrza.

Krystian Gachewicz przedstawił sześciopunktowy program wyborczy swojego komitetu, stworzony w oparciu o rozmowy z mieszkańcami. "Otwarte Kaszuby" stawiają m.in. na rozwój komunikacji, społeczeństwa obywatelskiego - stworzeniem rady seniorów, objęciem większym wsparciem młodzieżowej rady miasta, optuje za przejrzystością pracy urzędu i wprowadzeniem nowego planu zarządzania gminą.

- Jedną z największych bolączek naszej gminy jest komunikacja i to nie tylko korki, ale też fatalny czasami dojazd do naszych domów, który grozi albo wyrzuceniem nowych butów albo wymianą kolejnych części samochodowych. Naturalnym priorytetem dla gminy Żukowo jest obwodnica metropolitalna. Jeśli się pojawi, to w naturalny sposób wpłynie na poprawę poruszania się po obszarze metropolitalnym - mówił kandydat.

-Kolejny problem to skomunikowanie wszystkich sołectw w gminie ze stacjami PKM jest ich aż pięć. Ważne, żeby mieszkańcy wprowadzający się do naszej gminy nie spotykali się z problemem braku dojazdu, braku możliwości wydostania się ze swojej miejscowości. Jest wiele takich miejscowości, w których mieszkańcy, jeśli nie maja własnych samochodów, skazani są na komunikację miejską, która jeździ bardzo rzadko - powiedział.

Zdaniem kandydata gmina potrzebuje włodarza, który będzie sprawnym managerem.

- Dziś gmina nie potrzebuje włodarza, który zajmować się będzie tylko tak zwaną bieżączką. Potrzebuje sprawnego managera, który będzie w stanie stworzyć jasny plan rozwoju gminy i każdego sołectwa z osobna. Bez tego nigdzie się nie ruszymy, nie ma podstawy do dalszego rozwoju, a chaotyczny rozwój, jaki mamy teraz jest niedopuszczalny - zaznaczył.

MD-Z
Współpraca BK

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.