Ponad 300 zawodników wystartowało w Biegu o Złotą Górę 2018

sobota, 8 września 2018 r., 15:52
fot. MD-Z

W sobotę, 8 września kilkuset pasjonatów biegania podjęło się zdobycia Złotej Góry. Około 300 osób zmierzyło się z dystansem 10 km wokół malowniczego jeziora Brodno. Bieg był kolejną odsłoną cyklu Kaszuby Biegają 2018.

W sobotę na Złotej Górze odbył się już dziesiąty etap Cyklu Kaszuby Biegają 2018. Ponad 279 zawodników wystartowało na dystansie około 10 kilometrów, która biegła wokół jeziora Brono Wielkie. Z trasą tą zawodnicy zmierzyli się już po raz piąty w historii cyklu.

- Bieg na Złotej Górze to już mój dziesiąty bieg w tym roku w cyklu "Kaszuby Biegają". Tak, jak pozostałe, nie należał do łatwych, było kilka wymagających podbiegów, ale piękne widoki na trasie rekompensowały wysiłek. Jaki zawsze imprezie towarzyszyła cudowna atmosfera, świetna organizacja i wspaniali ludzi - opowiadała o wrażeniach z biegu Katarzyna Kolka, jedna z zawodniczek.

Na metę V Biegu o Złotą Górę pierwszy wbiegł Wojciech Serkowski z Dzierżążna, za nim Rafał Borzyszkowski oraz Maciej Kwarta. Wśród Pań zwyciężyła Aleksandra Baranowska-Trzasko z Gdyni. Następne były Iwona Sikora oraz Agnieszka Czoska z Gdańska. Imprezie towarzyszyły także biegi dla całych rodzin. Biegacze i biegaczki mogli skorzystać z profesjonalnego masażu sportowego.

- Bardzo dziękuję za pomoc w organizacji tego trudnego, logistycznie, wydarzenia. Szczególne ukłony dla Policji Powiatowej w Kartuzach, Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kartuzach, Ochotniczej Straży Pożarnej i Straży Miejskiej w Kartuzach. Dziękuję także Urzędowi Gminy w Kartuzach oraz Kartuskiemu Centrum Kultury - mówił Henryk Miotk, Dyrektor Kaszuby Biegają.

Tegoroczny cykl zmierza do finału. W ramach serii odbędą się jeszcze Półmaraton Kamiennych Weselników, 22 września w Somoninie oraz VI Bieg Przyjaźni, który zaplanowano na 7 października.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.