Trójmiasto na wyciągnięcie ręki. Zamieszkaj w zielonej części Gdańska

niedziela, 9 września 2018 r., 10:16
fot. nadesłane

Zielony Południk to wypełnione zielenią i poprzecinane alejkami spacerowo-rowerowymi osiedle mieszkaniowe, które powstaje na południu Gdańska przy ul. Starogardzkiej. Jednoczesna bliskość centrów biznesowych miasta i terenów zielonych sprawia, że jest ono doskonałym miejscem do rozpoczęcia życia w stolicy Pomorza. Najnowsza inwestycja Euro Stylu zlokalizowana jest tuż obok głównych węzłów komunikacyjnych - Obwodnicy Trójmiasta i Obwodnicy Południowej, dzięki czemu dojazd w rodzime strony będzie szybki i przyjemny.

Nowe, kameralne osiedle na południu Gdańska to odpowiedź na potrzeby osób szukających zarówno spokoju, jak i ceniących wygodne życie niedaleko centrum. Bliskie sąsiedztwo zielonych obszarów pozwoli spędzić wolny czas na świeżym powietrzu, a z myślą o integracji mieszkańców na terenie osiedla powstaną również pełne zieleni miniparki, skwery z ławkami, grządki uprawne i place zabaw. Poza tym wokół Zielonego Południka znajdują się sklepy, przedszkola, szkoły, przychodnie czy centrum fitness.

Osiedle powstaje blisko głównych szlaków komunikacyjnych. Obwodnice S6 i S7 zapewnią łatwy dojazd do różnych punktów na mapie Pomorza: centrów miast, autostrady A1, lotniska, nad morze czy do kaszubskich lasów i jezior. Pobliskie ulice: Starogardzka oraz Trakt Św. Wojciecha pozwolą dotrzeć do Śródmieścia Gdańska. Osoby poruszające się komunikacją miejską będą mogły skorzystać z regularnych połączeń autobusowych linii 175 i 189.

Deweloper Euro Styl na najnowszym osiedlu zaplanował wiele proekologicznych rozwiązań: stojaki dla rowerów przy każdym wejściu do budynku, liczne ścieżki spacerowe, zielone strefy ze skwerami, placami i roślinnością czy grządki uprawne dla mieszkańców.

- Chcemy, by osiedle stało się naturalnym miejscem spotkań, aktywności i relaksu wśród natury. Mieszkańcy będą mogli tutaj odpoczywać tak jak lubią: spokojnie i bez pośpiechu lub aktywnie i dynamicznie. Z myślą o nich oddzielimy strefę ruchu samochodowego od pieszego - mówi Magdalena Reńska, Członek Zarządu Euro Styl S.A.

Przez klatki schodowe przebiegać będzie zielona linia, a każdy z budynków posiadać będzie odrębny symbol jednego z gatunków drzew liściastych, charakterystycznego dla naszej strefy klimatycznej. Jego obecność zaznaczona zostanie symbolicznymi formami liści oraz ozdobnymi przekrojami pni.

Nowi lokatorzy Zielonego Południka wprowadzą się już w IV kwartale 2019 roku. Przyszli mieszkańcy będą mogli wybierać spośród metraży od 36 do 61 m2.

www.eurostyl.com.pl

KOMENTARZE
Możliwość komentowania została wyłączona.