Perełki motoryzacji zalśniły na Classówce w Stężycy

niedziela, 9 września 2018 r., 19:21
fot. AL

Około pół tysiąca samochodów podziwiać można było w niedzielne popołudnie w Amfiteatrze w Stężycy. Odbyła się tam kolejna edycja Classówki, czyli zlotu pojazdów zabytkowych i nie tylko, bo wśród motoryzacyjnych perełek podziwiać można było również "odpicowane" i młodsze modele aut.

Niedzielna impreza była nie lada gratką dla miłośników motoryzacji. Do Stężycy przybyło około pół tysiąca ciekawych maszyn, zarówno z okresu PRL-u, jak i z lat dziewięćdziesiątych oraz współczesne samochody. W stężyckim amfiteatrze podziwiać można było zarówno fiaty 125 i 126p, polonezy, syrenki, nysy, warszawy, trabanty, a także volkswageny golfy, czy t2, popularnie zwany "ogórkiem", a także pojazdy produkcji amerykańskiej rzadko spotykane na polskich drogach.

W imprezie wzięli udział właściciele zabytkowych i oryginalnych pojazdów z różnych zakątków Polski, choć oczywiście największą reprezentację stanowili mieszkańcy Kaszub.

- W classówce biorę udział po raz trzeci. Zdecydowałem się na udział, bo uważam, że to bardzo fajna impreza. Poza tym chciałem też pokazać swój samochód i nawiązać również kontakty z innymi pasjonatami. Taki zlot to świetna okazja, by wymienić się doświadczeniami, jak również pozyskać informacje dotyczące np. możliwości zakupienia części. Impreza jest na bardzo wysokim poziomie - przyznaje pan Grzegorz, jeden z uczestników imprezy.

Imprezę poprowadzili znani dziennikarze/prezenterzy TVN Turbo: Rafał Jemielita, Jarosław Maznas oraz Adam Klimek. Wydarzeniu towarzyszył też pokaz strongmanów, a na scenie zaprezentował się zespół Rock Imagination. W strefie gastronomicznej można było spróbować potraw rodem z PRL - u, a w strefie komputerów z minionej ery pograć np. na Atari.

Organizatorzy zadbali także o strefę dla dzieci. Maluchy mogły skorzystać z wielu atrakcji. Przygotowano dla nich m.in. dmuchańce, trampolinę, malowanie twarzy, chodzenie na szczudłach, strzelanie z łuku, baloniki z helem.

Tegoroczną edycję Classsówki zdecydowanie można uznać za udaną. Impreza przyciągnęła liczne grono zarówno właścicieli motoryzacyjnych perełek, jak i fanów motoryzacji.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.