Leźno. Parafialny festyn na zakończenie lata

poniedziałek, 10 września 2018 r., 15:18
fot. Longina Templin

Kolejny, trzeci już festyn parafialny rozpoczęto od mszy św. dożynkowej, podczas której dziękowano za tegoroczne zbiory. Po nabożeństwie przyniesione przez gospodarzy dary trafiły na przygotowane przed kościołem stoły. Każdy uczestnik festynu mógł się nimi delektować do woli. Atrakcji było sporo, od ciekawostek motoryzacyjnych po różnorodne konkursy dla najmłodszych z nagrodami.

Dzieci mogły wziąć udział w różnorodnych konkursach. Robiły bański, skakały w workach, strącały piłeczkami butelki, zmagały się z torem przeszkód, spacerowały w płetwach, pokonywały trasę z woreczkiem na głowie, a także rzucały balonem pełnym wody do wiaderka. Za każdą sprawnościową konkurencję milusińscy otrzymywali stempelki i prezenty.

- Dzisiaj każdy chętny może przejechać się na furze siana. Zamiast limuzyny są koniki mechaniczne ursusowe. To najlepszy środek transportu, idealny na piękne pogodne popołudnie. Widać, że daje to uczestnikom, zwłaszcza dzieciom, dużo frajdy, gdyż wiele z nich do tej pory nie miało jeszcze takiej możliwości. Uczestnicy festynu mają też do dyspozycji nietypowe rowery, którymi można pedałować do tytułu, albo skręcać kierownicą w prawo, żeby pojechać... w lewo. Są też dziesięcioosobowe rodzinne wehikuły. Ci, którzy z tego skorzystali, mieli z takiej przejażdżki wiele powodów do radości - powiedział nam ks. Robert Jahns, proboszcz parafii w Leźnie.

Miejscowy klub kajakowy Ichtys tradycyjnie przygotował wodne atrakcje, w tym zjeżdżalnie. Ponadto korzystano z przejażdżek motocyklami po Leźnie. Na pewno motoryzacyjnym hitem imprezy była czarna zabytkowa wołga należąca do wikarego parafii, księdza Piotra. Kusiła też jazda chevroletem i złomkiem, bohaterem kreskówek.

Kulinaria przygotowały panie z miejscowego KGW i wolontariusze. Każdy mógł najeść się do syta, na słodki i na słono.

L.T.

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.