Plaga pijanych kierowców na kartuskich drogach

wtorek, 11 września 2018 r., 09:18
fot. nadesłane

Aż czterech nietrzeźwych kierujących w poniedziałek wyeliminowali z ruchu kartuscy policjanci. Rekordzista, 44-letni mężczyzna zatrzymany w Baninie, wydmuchał ponad dwa promile alkoholu.

Poniedziałkową niechlubną statystykę pijanych kierujących rozpoczął 48-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego, którego kierującego daewoo w Głołubiu o godzinie 11. zatrzymali policjanci Posterunku Policji w Stężycy. Mężczyzna wydmuchał blisko promil alkoholu.

Jak informuje st. sierż. Karolina Jędrzejczak, p.o. oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach, kolejny nietrzeźwy kierowca wpadł w Kiełpinie. Tam o godzinie 15.30 funkcjonariusze ruchu drogowego zatrzymali do kontroli volkswagena, za kierownicą którego siedział 39-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego. Poddany badaniu na zawartość alkoholu wydmuchał blisko promil alkoholu.

Z kolei o godzinie 19. w Kamienicy Szlacheckiej policjanci ujęli pijanego motorowerzystę. 45-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego miał w wydychanym powietrzu blisko dwa promile alkoholu. Rekordzistą okazał się natomiast zatrzymany w Baninie około godzinie 23. mieszkaniec Gdańska. 44-latek kierując volkswagenem znajdował się w stanie nietrzeźwości wynoszącym ponad dwa promile alkoholu.

Policjanci po raz kolejny przypominają, że za kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości grożą surowe sankcje karne, a mianowicie kara pozbawienia wolności do lat dwóch, minimum trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz minimum 5.000 zł świadczenia pieniężnego. Ponadto warto pamiętać, że nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale też dla innych uczestników ruchu.

Funkcjonariusze apelują do kierowców, którzy są niepewni co do swojego stanu trzeźwości, aby przed siadaniem za kierownicę odwiedzić komisariat i poddać się badaniu alkomatem. Jest to darmowe, a z pewnością uchroni nas przed późniejszymi ewentualnymi sankcjami karnymi.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.