Budowa przedszkola w Mściszewicach musi poczekać. Jest błąd w projekcie

wtorek, 11 września 2018 r., 14:11
fot. archiwum

Po raz kolejny sulęczyński samorząd unieważnił przetarg na rozbudowę i przebudowę zespołu szkolno - przedszkolnego w Mściszewicach. Tym razem to nie pieniądze, a istotny błąd w projekcie zaważył na decyzji władz gminy. Czy budowa tak wyczekiwanego i potrzebnego obiektu ruszy jeszcze w tym roku?

Po zawirowaniu ze zwrotem dofinansowania i utratą możliwości pozyskania wsparcia finansowego oraz fali krytyki ze strony części radnych z tegoż tytułu, wydawałoby się, że mimo wszystko w końcu rozpocznie się kontynuacja budowy przedszkola w Mściszewicach. W drugiej połowie sierpnia sulęczyński samorząd ogłosił przetarg na kontynuację prac, jednak na kilka dni przed otwarciem ofert go unieważnił.

Jak się bowiem okazało, w projekcie pojawił się istotny błąd.

- Dziwnym trafem projektant wpisał, że na istniejącym baraku jest strop betonowy, a faktycznie był drewniany. Baliśmy się, że konstrukcja dachowa, która miałaby powstać na drewnianym stropie, może nie wytrzymać. W związku z tym należało unieważnić przetarg i zwrócić się do projektanta o przeprojektowanie budynku - wyjaśnia wójt gminy Sulęczyno Bernard Grucza.

- Problem ujawnił się dopiero na bazie zapytań kontrahentów, którzy zamierzali przystąpić do przetargu. Projektant popełnił błąd, a koordynator inwestycji, a więc były sekretarz gminy, tego nie dopilnował - dodaje.

Na dniach uaktualniony projekt ma być gotowy, co pozwoli na ogłoszenie przetargu. Póki co nie wiadomo jednak, czy zmiany wpłyną na kosztorys zadania.

- Jeśli zaistniała sytuacja będzie działać na szkodę gminy, to poczynimy kroki, by odpowiedzialne za to osoby poniosły konsekwencje - zapowiada wójt Grucza.

Do sprawy wrócimy.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.