Kartuzy. Jeszcze w tym roku powstanie parking przy ul. Klasztornej

środa, 12 września 2018 r., 09:30
fot. AL

Jeszcze w tym roku powiat zamierza wybudować parking przy ulicy Klasztornej w Kartuzach. Na ten cel samorząd pozyskał dofinansowanie w wysokości 300.000 zł. Dzięki inwestycji w mieście powstanie kolejnych 38 miejsc postojowych.

Powiat kartuski przymierza się do realizacji projektu pn. "Podniesienie walorów turystycznych historycznej części Kartuz poprzez budowę ogólnodostępnego parkingu wielofunkcyjnego z dostępem dla osób niepełnosprawnych przy ulicy Klasztornej". W ramach zadania powstanie 38 miejsc postojowych, w tym trzy dla osób niepełnosprawnych. Nawierzchnia parkingu zostanie wykonana z kostki brukowej, plac zostanie oświetlony, a po obu stronach parkingu zlokalizowane zostaną cztery stojaki na rowerowy. Powstanie także ciąg pieszy.

Na realizację tejże inwestycji powiat kartuski pozyskał dotację w wysokości 300.000 zł. Wkład własny zadania początkowo miała zapewnić gmina Kartuzy, jednak ostatecznie podczas środowej sesji radni zdecydowali o przeznaczeniu na ten cel środków z budżetu powiatu.

- Podczas wcześniejszych rozmów wkład własny tej inwestycji zobowiązała się zabezpieczyć gmina Kartuzy. Pojawiła się jednak propozycja, by te otrzymane z gminy pieniądze w kwocie 250.000 zł, przesunąć na budowę chodników, natomiast na budowę parkingu przeznaczyć środków z własnego budżetu - wyjaśnia starosta kartuski Janina Kwiecień.

Parking usytuowany na przeciwko I Liceum Ogólnokształcącego w Kartuzach ma powstać jeszcze w tym roku.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.