Chmielno. Warsztaty dla NGO ws. rocznego programu współpracy

środa, 12 września 2018 r., 12:41
fot. AL

We wtorek w Chmielnie odbyły się warsztaty dotyczące tworzenia rocznego programu współpracy z organizacjami pozarządowymi. Zostały one przeprowadzone z inicjatywy Fundacji Garaż Historii oraz Centrum Organizacji Pozarządowych.

- Dzięki uprzejmości Fundacji Garaż Historii i Centrum Organizacji Pozarządowych udało nam się zorganizować na terenie gminy Chmielno dyskusje nad rocznym programem współpracy z organizacjami pozarządowymi na 2019 rok - mówi Anna Byczkowska, asystentka wójta i jego pełnomocnik ds. organizacji pozarządowych.

- Cieszymy się, że zostaliśmy zaproszeni do udziału w tych warsztatach jako gmina Chmielno, która jest dosyć młodą gminą pod względem tworzenia programu współpracy z organizacjami pozarządowymi. Tym bardziej jest nam miło, że tak licznie na to spotkanie przybyli przedstawiciele organizacji, którzy będą mieli realny wpływ na to, co będzie się działo w przyszłym roku w tym sektorze - dodaje.

W spotkaniu uczestniczyli także wicemarszałek Ryszard Świlski, pełnomocnik marszałka ds. organizacji pozarządowych Andrzej Kowalczys, czy Łukasz Domagała z Regionalnego Centrum Informacji i Wspomagania Organizacji Pozarządowych, były doradca prezydenta Bronisława Komorowskiego.

Spotkanie zostało podzielone na dwa etapy. W pierwszym z nich Łukasz Domagała przedstawił prezentację, podczas której przybliżył przedstawicielem organizacji pozarządowych podstawy prawne tworzenia programów współpracy, cele, podmioty i przedmiot programu, czy kroki do tworzenia takiego programu. Drugim etapem była część warsztatowa i praca w grupach.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.