Pięć medali KS Dziesiątki na Mistrzostwach LOK

czwartek, 13 września 2018 r., 08:34
fot. nadesłane

Kolejne sukcesy na swoim koncie mają zawodniczki kartuskiego Klubu Strzeleckiego "Dziesiątka". Podczas Ogólnopolskich Mistrzostw Logi Obrony Kraju w Tarnowie wywalczyły łącznie pięć medali.

W miniony weekend trener Klubu Strzeleckiego ,,Dziesiątka" Kartuzy mimo braku wsparcia przez dyrektora Biura Pomorskiego Zarządu Wojewódzkiego LOK w Gdańsku zabrał swoje trzy najlepsze zawodniczki na Ogólnopolskie Mistrzostwa Ligi Obrony Kraju do Tarnowa. Pomimo długiej, bo aż ośmiogodzinnej podróży, Diana i Iza stanęły do walki w karabinie pneumatycznym.

Po ponad godzinnym zmaganiu Diana zakończyła strzelanie z bardzo wysokim wynikiem, bo aż 622,0 pkt, który zapewnił jej złoty medal. Izabela Frymark w kategorii juniorek z wynikiem 607,9 uplasowała się na 5 miejscu. Następnego dnia w tej samej konkurencji juniorskiej Magdalena Malotka- Trzebiatowska poprawiła swój dotychczasowy rekord życiowy na 609,9 pkt, tym samym zajmując 4 miejsce.

W sobotnie przedpołudnie, wszystkie trzy dziewczyny mierzyły swoje siły w konkurencji 60 strzałów leżąc seniorek i juniorek. W starszej kategorii wiekowej Diana Malotka- Trzebiatowska pobiła swój rekord życiowy prawie o 4 punkty strzelając 619.1 pkt. Do złota zabrakło zaledwie 0.7 pkt. Magdalena również z nowym rekordem 614,0 pkt i wygrała w konkurencji juniorek, Izabela w tej samej kategorii uplasowała się na 14 miejscu.

Ostatniego dnia w rozgrywkach 3x30 strzałów juniorek i seniorek siostry Malotka - Trzebiatowskie znów nie zawiodły. Magdalena po raz trzeci pobiła rekord życiowy o 25 pkt, strzelając 844 pkt tym samym zdobywając brązowy medal wśród juniorek. Natomiast Dianie- 850 pkt zapewniło srebrny medal wśród seniorek, a Iza Frymark zajęła 9 miejsce z wynikiem 813 pkt.

nadesłane/KS Dziesiątka

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.