Julia Gruchała z kartuskiej Akademii Biegowej wybiegała awans na Mistrzostwa Polski

czwartek, 13 września 2018 r., 08:41
fot. nadesłane

W minioną sobotę w Bydgoszczy odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w lekkiej atletyce, będące jednocześnie kwalifikacjami do Mistrzostw Polski w tej samej kategorii wiekowej. Awans na nie wywalczyła Julia Gruchała.

Z bardzo dobrej strony zaprezentowała się zawodniczka rosnącej w siłę Akademii Biegowej Kartuzy. Mowa o Julii Gruchała, która na dystansie 1000m wywalczyła pierwsze miejsce, okraszając je nowym rekordem życiowym - z wynikiem 3:06,09. Jest to drugi rezultat w kraju w rocznikach 2004, a rywalizacja młodzików dotyczy roczników 2003 - 2004. Mistrzostwa Polski odbędą się 22-23 września w Bełchatowie.

Akademia Biegowa Kartuzy prowadzi zajęcia sportowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych mieszkańców gminy. Treningi otwarte dla wszystkich odbywają się na czas remontu stadionu w Kartuzach, w Kiełpinie w poniedziałki i środy o godzinie 19:.

Akademia jest także organizatorem dwóch największych biegów w tej części Pomorza, czyli Mikołajowego Santa Run Kartuzy, który odbędzie się w tym roku 16 grudnia oraz Biegu Arasmusa. Ten ostatni z kolei - już najbliższą niedzielę w Kiełpinie.

nadesłane/Akademia Biegowa Kartuzy

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.