Kiełpino. Będą biegać i pomagać Magdzie

czwartek, 13 września 2018 r., 14:24

Już w niedzielę, 16 września w Kiełpinie odbędzie się trzecia edycja Biegu Arasmusa. To jedna z największych imprez tego typu na Pomorzu. Na listach startowych widnieje blisko 800 osób. Poza sportowymi emocjami, imprezie będzie towarzyszył również cel charytatywny. Każdy kto wystartuje w biegu, dołoży swoją cegiełkę w leczeniu Magdy z Kiełpina, która od 15 lat walczy ze stwardnieniem rozsianym.

Już po raz trzeci do Kiełpina zjadą setki sportowców i miłośników aktywności fizycznej. Zawodnicy zmierzą się na jednej z najszybszych atestowanych tras na dystansie 5 km w Polsce. Tradycyjnie imprezie towarzyszyć będą biegi dla dzieci Mały Arasmus, bieg rodzinny run and Fun oraz strefa aktywności i zabawy dla dzieci. W tym roku po raz pierwszy odbędzie się również bieg dla par.

Tradycyjni już też imprezie będzie towarzyszył również charytatywny cel.

- W tym roku nasza energia i wsparcie poświęcone będzie Magdalenie Cyrzan z Kiełpina. To nie tylko 3 zł z każdej opłaty startowej na jej konto. Nasza akcja będzie miała szerszy zasięg! Nasz Partner, czyli Przedszkole Aniołek w Kiełpinie poprowadzi również zbiórkę środków w dniu wydarzenia - zapowiada organizator Biegu Arasmusa.

Magda jest mieszkanką Kiełpina. Od 15 lat zmaga się z SM, a więc chorobą stwardnienia rozsianego. Od 13 lat porusza się na wózku.

- Kiedyś bardzo energiczna, żywiołowa kobieta, a dzisiaj potrzebująca wsparcia na leczenie i rehabilitację. Magda - jesteśmy z Tobą - podsumowuje Akademia Biegowa Kiełpino.

W niedzielę nie może więc zabraknąć Ciebie w Kiełpinie. Start imprezy o godzinie 13. Przyjdź, pobiegnij, kibicuj i pomagaj!

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.