Weekend z targami w Lubaniu, Biegiem Arasmusa i świętem strażaków z Gołubia

piątek, 14 września 2018 r., 08:11

XXI Kaszubska Jesień Rolnicza połączona z diecezjalnym świętem plonów, jubileusz strażaków-ochotników z Gołubia, Ultramaraton Kaszubska Poniewierka, czy Bieg Arasmusa między innymi takie wydarzenia zaplanowano na najbliższy weekend w regionie.

XXI Kaszubska Jesień Rolnicza

Najbliższy weekend zdecydowanie upłynie pod znakiem XXI Kaszubskiej Jesieni Rolniczej. Lubań przez dwa dni bez wątpienia będzie pomorską stolicą rolników. Głównym punktem sobotniej Kaszubskiej Jesieni Rolniczej będzie wycena królików oraz wybór championów i v-ce championów wystawy. Króliki oceniane będą w trzech kategoriach: rasy duże, średnie i małe, a zwiedzający Targi będą mogli podziwiać najpiękniejsze okazy hodowlane tych zwierząt. W tym dniu również odbędzie się wojewódzki konkurs kulinarny "Twarogowe wariacje", w którym konkurować będą panie z Kół Gospodyń Wiejskich.

W niedzielę po uroczystej mszy dożynkowej koncelebrowanej przez Ks. Bp Ryszarda Kasynę, rozpoczną się uroczystości na scenie przy placu targowym, a wśród nich rozstrzygnięcia konkursów: najpiękniejszy wieniec dożynkowy, AGROLIGA - 2018, najlepsze gospodarstwo ekologiczne, najpiękniejsze stoisko i hit targów. Tego dnia również nastąpi podsumowanie Wystawy Zwierząt Hodowlanych oraz odbędą się zawody w Powożeniu Zaprzęgami Konnymi o memoriał Wojciecha Dąbrowskiego.

Jubileusz 100-lecia działalności OSP Gołubie

W sobotnie popołudnie strażacy-ochotnicy z Gołubia będą świętować wiek aktywnej działalności na rzecz lokalnej społeczności. Uroczyste obchody rozpoczną się o godzinie 13. zbiórką pocztów sztandarowych na parkingu przy kościele, skąd uczestnicy uroczystości przemaszerują do kościoła, gdzie będzie miała miejsce msza św. w kościele parafialnym w Gołubiu wraz z poświęceniem tablicy pamiątkowej z okazji 100-lecia OSP Gołubie. Po nabożeństwie (ok. 14.30) nastąpi przemarsz uczestników na plac przy boisku sportowym w Gołubiu. Tam nastąpi otwarcie uroczystości i przywitanie zaproszonych gości. Wydarzeniu będą towarzyszyć gry i zabawy dla dzieci o tematyce ratownictwa drogowego i medycznego, konkursy o puchary Prezesa i Naczelnika OSP Gołubie oraz zabawa przy muzyce.

Biegowe Grand Prix Kaszub - etap 4

Rozwijaj swoją pasję, miej satysfakcję z postępów, poczuj więcej energii, uwolnij i zrelaksuj się, bądź szczęśliwy, żyj zdrowo i podziwiaj piękno przyrody - tak organizator zachęca do wzięcia udziału w tegorocznej edycji Biegowego grand Prix Kaszub. Czwarty bieg z cyklu odbędzie się 15 września. Bieg odbędzie się na trzech trasach: Żukowska Mila, Żukowska 5', Żukowska 10'.

Ultramaraton Kaszubska Poniewierka 2018

Już po raz trzeci kaszubskie szlaki rozświetli kilkaset czołówek śmiałków, którym nie straszny będzie stukilometrowy dystans. Prawdziwi twardziele wezmą bowiem udział w ultramaratonie Kaszubska Poniewierka, który to nie przez przypadek nosi właśnie taką nazwę.

Tegoroczną edycję biegu zaplanowano na sobotę, 15 września. Start ultramaratonu odbędzie się u podnóża Łysej Góry w Sopocie, meta zaś będzie znajdowała się na terenie ośrodka wypoczynkowego Koszałkowo w Wieżycy. Dla nieco mniej odważnych, organizatorzy przygotowali także bieg na dystansie 30 km.

Bieg Arasmusa

Już po raz trzeci do Kiełpina zjadą setki sportowców i miłośników aktywności fizycznej. Zawodnicy zmierzą się na jednej z najszybszych atestowanych tras na dystansie 5 km w Polsce. Tradycyjnie imprezie towarzyszyć będą biegi dla dzieci Mały Arasmus, bieg rodzinny run and Fun oraz strefa aktywności i zabawy dla dzieci. W tym roku po raz pierwszy odbędzie się również bieg dla par. Tradycyjni już też imprezie będzie towarzyszył również charytatywny cel. W tym roku będzie można wesprzeć leczenie mieszkanki Kiełpina, Magdy, która od 15 lat walczy ze stwardnieniem rozsianym, a od 13 lat porusza się na wózku. W niedzielę nie może więc zabraknąć Ciebie w Kiełpinie. Start imprezy o godzinie 13. Przyjdź, pobiegnij, kibicuj i pomagaj!

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.