Jak kupować meble przez internet - poradnik dla początkujących

piątek, 14 września 2018 r., 11:20
fot. nadesłane

Zakupy przez internet to przyszłość. Już teraz jest to bardzo popularna forma nabywania różnego rodzaju dóbr - od ubrań i kosmetyków, poprzez sprzęt elektroniczny, aż do żywności. Dlaczego by więc nie kupować w ten sposób mebli? Tego typu krok może wiązać się z pewnymi obawami, jednak dzięki naszemu poradnikowi przekonasz się, że jest to rozwiązanie niezwykle wygodne, szybkie i bezpieczne, a w dodatku pozwalające na uzyskanie znacznych oszczędności. Zapraszamy!

Dlaczego zakupy online?

Kupowanie przez internet ma coraz więcej zwolenników. Powodów jest wiele. Do najważniejszych atutów takiego rozwiązania należą:

• wygoda - zakupy bez wychodzenia z domu,
• szybkość - brak dojazdów, kolejek, możliwość szybkiego przejrzenia asortymentu lub skorzystania z wyszukiwarki do znalezienia konkretnych produktów,
• oszczędność - niższe koszty prowadzenia sklepu online powodują, że sprzedawcy internetowi często oferują bardzo korzystne ceny,
• dostępność produktów i różnorodność asortymentu - ze względu na duże i stale zaopatrywane magazyny,
• możliwość zamówienia przedmiotów praktycznie z całego świata - niezależnie od miejsca zamieszkania.

Tym, w czym sklepy online ustępują tradycyjnym, jest możliwość dotknięcia kupowanego towaru, przymierzenia ubioru, przetestowania mebla. Dzięki wskazówkom naszego poradnika dowiesz się jednak, jak nie dopuścić, by było to przeszkodą przed wygodnymi i oszczędnymi zakupami.

Meble przez internet - krok 1: dokonaj selekcji

Sprzedawców mebli online nie brakuje. Pierwszym krokiem zakupów będzie więc jego wybór. W sieci znajdziesz sklepy wyspecjalizowane w jednym stylu (np. mebli kolonialnych czy skandynawskich), sklepy firmowe sprzedające meble prosto od producenta oraz duże sklepy multibrandowe, w których znajdziesz niezwykle szeroki wybór elementów wyposażenia, a często też dekoracji czy artykułów gospodarstwa domowego. Jeśli planujesz duże zakupy, może to być przysłowiowy strzał w dziesiątkę.

Jak wybrać odpowiedniego sprzedawcę? Niech wyznacznikiem będzie tu przede wszystkim asortyment, który odpowiada Twojemu gustowi. Warto porównać też ceny oraz dodatkowe udogodnienia oferowane przez poszczególne sklepy. Np. sklep internetowy z meblami do domu i biura dostępny pod adresem https://mirat.eu umożliwia zwrot otrzymanego towaru do 30 dni od jego otrzymania oraz negocjację cen.

Krok 2: obejrzyj, poczytaj, sprawdź

Zakup mebli to dość duże zobowiązanie. Mimo tego że dzięki zwrotom większość transakcji odbywa się bez ryzyka, to jednak o wiele przyjemniej i łatwiej trafić od razu w idealnie spełniający Twoje oczekiwania produkt. Mebla kupowanego online nie można dotknąć czy przetestować, ale sprzedawcy często udostępniają rozległe informacje na temat oferowanych produktów. Dlatego:

• dokładnie obejrzyj upatrzony mebel na wszystkich udostępnionych zdjęciach, także w powiększeniu, aby dostrzec np. fakturę materiału obiciowego czy widoczność słoi drewna,
• przeczytaj wszystkie dostępne informacje, szczególnie te dotyczące wykorzystanych do produkcji materiałów,
• sprawdź wymiary i spróbuj dzięki nim upewnić się, że meble zmieszczą się w przewidzianych na nie miejscach.

Jeśli zaś zależy Ci na obejrzeniu mebli na własne oczy, sprawdź, czy sprzedawca online posiada punkt stacjonarny lub współpracuje z innymi tradycyjnymi sklepami i wybierz się na testowanie upatrzonych produktów, po czym zamów je online - tanio i wygodnie, bo z dostawą do domu.

Krok 3: zamów i czekaj!

Gdy w końcu wybierzesz upragnione meble, pozostaje tylko złożyć zamówienie. Upewnij się, że wybrany sklep oferuje bezpieczeństwo płatności dzięki szyfrowaniu SSL, sprawdź, czy przysługują Ci jakieś zniżki lub podejmij się negocjacji ceny. Następnie pozostaje Ci tylko czekać na dostawę. Wiele sklepów realizuje przesyłki błyskawicznie, dlatego często już po kilku dniach będziesz mógł cieszyć się nowym wystrojem!

KOMENTARZE
Możliwość komentowania została wyłączona.