Czy antysmogowe propozycje od Klarta Poland zdobędą serca Polaków?

piątek, 14 września 2018 r., 11:25
fot. nadesłane

Warszawska firma Klarta Poland zaprezentowała właśnie swoją ofertę na sezon 2018/2019. Według producenta obejmuje ona oczyszczacze, które zapewniają wysoką dokładność w walce ze smogiem, a zarazem są atrakcyjne pod względem wizualnym i cenowym. Czy urządzenia marki Klarta dobrze realizują założenia twórców i zostaną docenione przez Polaków?

Ochrona przed smogiem i nie tylko

We wszystkich modelach Klarty za oczyszczanie powietrza odpowiedzialny jest system filtrujący, w skład którego wchodzą filtr wstępny, filtr HEPA oraz filtr węglowy. Pierwszy element odpowiada za wychwytywanie dużych zanieczyszczeń, a tym samym zapobiega nadmiernemu zapychaniu filtra HEPA, który w połączeniu z węglem aktywnym usuwa smog z dokładnością bliską 100%.

Ponadto filtry te eliminują również inne zanieczyszczenia, w tym alergeny, dym tytoniowy i brzydkie zapachy. Warto dodać, że ich pracę wspiera jonizator, który użytkownik może w każdej chwili wyłączyć.

Estetyka na miarę potrzeb

Firma Klarta Poland podjęła się próby rozwiązania problemu, jakim dla wielu Polaków było znalezienie oczyszczacza powietrza dobrze dopasowanego do aranżacji własnego mieszkania. W rezultacie wszystkie urządzenia tej marki dostępne są w kilku wersjach kolorystycznych. W przypadku nowego modelu - Klarty Stor - klienci mają do wyboru kolor czarny, biały oraz złoty, natomiast Klarta Forste 2, czyli udoskonalona wersja Klarty Forste, sprzedawana jest aż w pięciu odcieniach: czarnym, białym, złotym, różowym oraz srebrnym. Z estetycznego punktu widzenia nie bez znaczenia są też opływowe kształty obu modeli.

Wysoka jakość w niewysokiej cenie

Filip Nakrewicz - prezes Klarty Poland - przyznał, iż za decyzją o stworzeniu własnej marki oczyszczaczy stały między innymi wysokie ceny urządzeń oferowanych przez konkurencję. Na zakup sprzętu wyposażonego w filtry węglowy i HEPA, który działa w trybie automatycznym w oparciu o stężenie pyłu PM2.5, a na dodatek jest skuteczny w pokoju większym niż 25 m², trzeba przeznaczyć ponad 1500 zł.

Czy modele Klarta Forste i Klarta Stor prezentują się pod tym względem lepiej? Pierwszy z nich, odpowiedni dla pomieszczeń o wielkości do 38 m², kosztuje 699 zł, natomiast drugi, skuteczny przy powierzchni nawet 80 m², można nabyć za 1099 zł. Oczyszczacze te są wyposażone w obie wspomniane technologie, jak również w precyzyjny czujnik PM2.5, który umożliwia inteligentną pracę i pozwala na stałą kontrolę jakości powietrza.

Zgodnie z oczekiwaniami

Podsumowując, oczyszczacze powietrza Klarta Forste i Klarta Store bardzo dobrze realizują założenia swoich twórców. Skuteczność działania, atrakcyjny design i niska cena to zalety, które bez wątpienia docenią mieszkańcy zasmogowanych polskich miast i wsi. Istnieje zatem duża szansa, że oczyszczacze powietrza firmy Klarta zagoszczą wkrótce w wielu domach, a nawet biurach i przedszkolach.

KOMENTARZE
Możliwość komentowania została wyłączona.