Chmielno. Wyjdź z domu, zainwestuj w siebie

piątek, 14 września 2018 r., 14:37
fot. AL

Kolejne dofinansowanie udało się pozyskać Gminnemu Ośrodkowi Pomocy Społecznemu w Chmielnie. Pozyskane środki zostaną przekazane na kontynuację projektu "Wyjdź z domu, czas na zmiany". Umowę o dofinansowanie podpisano we wtorek w chmieleńskim urzędzie.

Kolejne osoby bierne zawodowo lub wykluczone społecznie będą mogły skorzystać z projektu realizowanego przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Chmielnie. Placówka na warte niemal 480.000 zł zadanie, pozyskała dotację w wysokości niespełna 408.000 zł, a więc 85 proc. wartości całego projektu.

- Projekt skierowany jest dla osób w wieku od 18 lat do osiągnięcia przez nich wieku emerytalnego, biernych zawodowo i wykluczonych społecznie, w celu ich aktywizacji i zdobycia nowych kompetencji - wyjaśnia Gabriela Jóskowska, dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Chmielnie.

- Uczestnicy projektu będą mogli podnieść kompetencje społeczne poprzez spotkania z psychologiem, zawodowe poprzez kursy i szkolenia, dobierane indywidualnie pod własne zainteresowania i potrzeby. Beneficjenci otrzymują też zwrot kosztów podróży, koszty pobytu dziecka w przedszkola oraz świadczenie reintegracyjne w wysokości zasiłku dla osób bezrobotnych. Dla osób, które są bierne zawodowe, z jakichś powodów nie podjęły zatrudnienia lub z uwagi na brak odpowiednich kwalifikacji jest to bardzo atrakcyjna oferta - dodaje.

Projekt "Wyjdź z domu, zainwestuj w siebie" jest kontynuacją realizowanego przez trzy ostatnie lata zadania "Wyjdź z domu, czas na zmiany". Rekrutacja do projektu zostanie przeprowadzona pod koniec roku, natomiast jego realizacja nastąpi w 2019 roku.

Umowę o dofinansowanie wójt gminy Chmielno Jerzy Grzegorzewski podpisał z marszałkiem Ryszardem Świlskim we wtorek podczas warsztatów dla organizacji pozarządowych w Chmielnie.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.