Ręboszewo. Audi rozbiło się na drzewie - w akcji LPR

sobota, 15 września 2018 r., 08:01
fot. AL

Młody mężczyzna śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego został przetransportowany do szpitala, po tym jak kierowany przez niego pojazd uderzył w drzewo, a następnie zatrzymał się na przydrożnej skarpie.

Do zdarzenia doszło około godziny 7. na trasie Ręboszewo-Brodnica Górna. Kierujący audi młody mężczyzna najpewniej uderzył w drzewo, a następnie zatrzymał się na przydrożnej skarpie.

Mężczyzna był zakleszczony w pojeździe. Udzielenie mu pomocy było możliwe po uprzednim uwolnieniu go z samochodu przez strażaków za pomocą narzędzi hydraulicznych. Kierującego audi do szpitala przetransportowano śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

- Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierujący audi 24-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego jadąc od Kartuz w kierunku Brodnicy Górnej na prostym odcinku drogi zjechał na przeciwległy pas ruchu, a następnie na pobocze, gdzie uderzył w drzewo i zatrzymał się na polu - informuje st. sierż. Karolina Jędrzejczak, p.o. oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach.

W akcji ratowniczej wzięli udział strażacy z OSP Brodnica Górna, JRG Kartuzy, zespół ratownictwa medycznego oraz załoga Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Szczegółowe okoliczności wypadku wyjaśnia policja.


AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.