Zagłosuj na pomost nad Jeziorem Klasztornym Dużym!

niedziela, 16 września 2018 r., 12:00

Chcesz, by nad Jezioro Klasztorne Duże powróciły żaglówki? Aby w Kartuzach powstało miejsce do rekreacji i żeglarstwa, jak na Złotej Górze? Weź udział w głosowaniu w ramach Budżetu Obywatelskiego Kartuz. Oddaj swój głos na budowę pomostu nad Jeziorem Klasztornym Dużym!

Kartuski Budżet Obywatelski to kwota wydzielona z gminnego budżetu, o której przeznaczeniu decydują mieszkańcy. W 2019 roku planuje się na ten cel przeznaczyć 200 tysięcy złotych. W tej edycji do budżetu obywatelskiego zgłoszono łącznie 10 projektów, trzy z nich nie przeszły oceny formalnej. W głosowaniu, które potrwa do 24 września, mieszkańcy mogą wybierać więc spośród siedmiu propozycji.

Jednym ze zgłoszonych projektów jest budowa pomostu (na wzór tego znajdującego się na Złotej Gorze) przy Jeziorze Klasztornym Dużym.

Celem projektu jest wykorzystanie utraconych walorów przyrodniczych, rekreacyjnych i turystycznych spowodowanych zniszczeniem starego pomostu. Odbudowanie infrastruktury pozwoli na reaktywację klubu żeglarskiego, który został przeniesiony z Kartuz na Złotą Górę.

Z inwestycji będą mogły korzystać rodziny z dziećmi, wędkarze, amatorzy sportów wodnych, rowerzyści, a także mieszkańcy gminy i turyści.

Wspólnie możemy sprawić, że w Kartuzach powstanie miejsce do rekreacji i żeglarstwa. Wystarczy, że weźmiesz udział w głosowaniu w ramach Budżetu Obywatelskiego Kartuz. O realizacji projektu, decyduje liczba głosów!

Jak głosować? Spośród listy projektów wybierz "Pomost jak na Złotej Górze, przy jeziorze Klasztornym Dużym, ul. Sambora" (numer 1 na liście) i postaw znak "X" w kolumnie "TAK".

Wypełnioną ankietę należy złożyć w Biurze Obsługi Mieszkańca Urzędu Miejskiego w Kartuzach lub pocztą na adres Urzędu (ul. gen. J. Hallera 1, 83-300 Kartuzy). W przypadku nadesłania ankiety drogą pocztową bądź kurierską, decyduje data jej wpływu do urzędu.

Ankieta dostępna tutaj.

KOMENTARZE
Możliwość komentowania została wyłączona.