XXI Kaszubska Jesień Rolnicza

niedziela, 16 września 2018 r., 16:19
fot. AL

Przez dwa dni w Lubaniu swój dorobek zaprezentowały firmy obsługujące rolnictwo, ogrodnicy oraz wystawcy królików, gołębi i ptactwa ozdobnego. Po raz 21. odbyła się tu bowiem Kaszubska Jesień Rolnicza. Targom towarzyszyły Wojewódzka Wystawa Zwierząt Hodowlanych oraz Zawody w Powożeniu Zaprzęgami Konnymi.

W weekend Lubań był najczęściej odwiedzaną przez rolników miejscowością na Pomorzu. Podczas dwudniowych targów mogli oni zapoznać się z produktami wielu firm działających na rzecz rolnictwa. Wśród wystawców znalazły się firmy z branży ogrodniczej, budowlanej, czy nasiennej, jak również pracownicy Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Agencji Rynku Rolnego, Agencji Nieruchomości Rolnej, czy innych instytucji działających na rzecz rolnictwa.

Głównym punktem pierwszego dnia targów była wycena królików oraz wybór championów i wicechampionów wystawy. Podczas niedzielnego dnia wyłoniono z kolei najlepsze Gospodarstwo Ekologiczne na szczeblu wojewódzkim, nagrodzono firmy, które przygotowały najlepsze stoisko podczas weekendowych targów, jak również te, które zaprezentowały najciekawszy produkt.

Drugiemu dniu jak co roku towarzyszyło też uroczyste świętowanie dożynek diecezjalnych i gminy Nowa Karczma.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.