Kaliska. Oddali hołd ofiarom II wojny światowej

poniedziałek, 17 września 2018 r., 12:23
fot. AL

Tradycyjnie już pomnik na leśnej łące w Kaliskach był miejscem, w którym kombatanci, samorządowcy, delegacje służb mundurowych i szkół złożyły hołd ofiarom wojny. Uroczystość odbyła się z okazji 79. rocznicy wybuchu II wojny światowej oraz Dnia Weterana Walk o Niepodległość.

Uroczystości rozpoczęły się w kościele pw. św. Kazimierza w Kartuzach mszą świętą w intencji ofiar II wojny światowej. Po niej uczestnicy obchodów przejechali do kaliskiego lasu, gdzie na leśnej łące znajduje się pomnik upamiętniający ludzi, którzy walkę za wolność Ojczyzny przelali własną krwią.

Tam odbył się Apel Poległych, zaś delegacje służb mundurowych, samorządowców, harcerzy oraz szkół złożyli kwiaty pod obeliskiem. Uroczystość pod pomnikiem zwieńczył program artystyczno - patriotyczny w wykonaniu uczniów Zespołu Kształcenia i Wychowania w Dzierżążnie.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.