Rusza przebudowa Kaszubskiego Dworu w Kartuzach

wtorek, 18 września 2018 r., 08:25
fot. nadesłane/UM Kartuzy

W najbliższych dniach w Kartuzach rozpocznie się kolejna inwestycja. W tym tygodniu ruszą prace w budynku Kaszubskiego Dworu, który do niedawna był siedzibą m.in. kartuskiej biblioteki, a jeszcze kilka lat temu również Kartuskiego Centrum Kultury. W budynku powstanie Centrum Usług Społecznych i Klub Integracji Społecznej. Zadanie zostanie zrealizowane w ramach programu Kompleksowej Rewitalizacji Centrum Kartuz, a jego wartość to ponad 6,6 mln złotych.

W ramach inwestycji budynek Kaszubskiego Dworu zostanie zaadaptowany na potrzeby klubu i centrum. Wszystkie prace będą realizowane pod nadzorem konserwatorskim, zgodnie z wymogami określonymi przez Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Prace obejmą nie tylko sam budynek, ale również teren podwórza.

W ramach inwestycji planuje się m.in. przebudowę pomieszczeń wewnątrz dworu, renowację budynku z zewnątrz, budowę szybu dla windy. Teren podwórza za budynkiem zostanie uporządkowany i podzielony na kilka stref. Pojawią się tam m.in. elementy małej architektury, zostaną posadzone krzewy.

Przypomnijmy, że inwestycja jest realizowana w ramach Kompleksowej Rewitalizacji Centrum Kartuz. Projektem objęto m.in. parki w mieście, modernizację Rynku i deptaku, jak również stworzenie nowej siedziby biblioteki na nowym dworcu.

Do przetargu na realizację zadania stanęły dwie firmy. Najkorzystniejszą ofertę zaproponował zakład usług remontowo-budowlanych Apollo z Nowej Wsi Kościerskiej. Wartość zadania to 6.629.998, 89 zł. Inwestycja jest dofinansowana ze środków unijnych. Umowę z wykonawcą podpisano w miniony piątek. Prace rozpoczną się w ciągu najbliższych dni.

Oprac. MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.