Dzień w Szkole Podstawowej nr 2 z kropką w roli głównej

wtorek, 18 września 2018 r., 10:13
fot. Longina Templin

Międzynarodowy Dzień Kropki rozpoczęto od czytania książki Petera Reynoldsa pt. Kropka. To opowieść o dziewczynce, która nie wierzy we własne możliwości. Po lekturze odbyła się rozmowa na temat treści opowiadania. W drugiej części imprezy uczniowie wykonywali specjalnie dla nich przygotowane zadania. Finałem całego przedsięwzięcia było stworzenie "żywej" kropki na placu przed parkingiem.

Do wykonania było osiem zadań. Uczestnicy musieli m. in. układać na planszy obrazek z kubków, wykonać zadanie na tablicy multimedialnej, odgadnąć hasło zakodowane alfabetem Braille’a, "szukać" kropek w przyrodzie i wymyślić rymowankę o kropce.

Uczniowie mieli też okazję gościć w gabinecie Mirosławy Żołny, dyrektorki szkoły. Przygotowane dla nich zadanie, pomimo pozoru, nie było najłatwiejsze. Dzieci miały pochwalić się swoimi talentami, umiejętnościami i określić swoje mocne strony.

W odpowiedziach chłopców zdecydowanie przeważały umiejętności piłkarskie. Niektórzy z nich należą do klubu GKS Żukowo. Nie brakowało też uczniów preferujących zapasy i karate. Dziewczynki zaś chwaliły się zdolnościami krawieckimi, gimnastycznymi, pływackimi, tanecznymi, wokalnymi i językowymi. Jedna z uczennic przyznała, że szlifuje talent kosmetyczki. Swoimi umiejętnościami próbuje już upiększać swoją siostrę, robiąc jej makijaż. Wśród wielu odpowiedzi była jedna bardzo zaskakująca. Uczeń wyznał, że uprawia medytację, co nie omieszkał wszystkim zaprezentować. Jego kolega również miał oryginalną odwiedź. Stwierdził bowiem, że lubi... pracować, zwłaszcza pomagać tacie.

Na zakończenie wizyty pani dyrektor przyklejała dzieciom kolorowe kropki, które spełniały rolę symbolu twórczości.

Młodzież gimnazjalna oraz klasy siódme i ósme brały udział w konkursach, rozwiązywaniu zagadek i krzyżówek matematycznych, chemicznych oraz logicznych.

- Wcześniej w gimnazjum, a teraz w szkole podstawowej obchodzimy jak co roku Dzień Kropki. To święto jest ważne zarówno dla małych dzieci jak i dla starszych uczniów. Poprzez działania, które są prowadzone w szkole, każda osoba może zastanowić się nad tym, jaki w nim drzemie talent i spróbować nad nim popracować. Wychodzimy bowiem z założenia, że każdy ma jakiś talent -powiedziała Mirosława Żołna, dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 2 w Żukowie.

- W tegorocznej edycji Dnia Kropki wzięły udział wszystkie dzieci z naszej szkoły, od gimnazjalistów po grupę trzy- i czterolatków. Wszystkie przygotowane zadania były dostosowane do ich możliwości. Celem jest umocnienie dzieci w tym, że na pewno są w czymś dobre - dodała.

L.T.

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.