65 najlepszych z najlepszych ze stypendiami Burmistrza Kartuz

wtorek, 18 września 2018 r., 13:29
fot. AL

Kartuski samorząd po raz kolejny uhonorował wybitnie zdolną młodzież. W tym roku stypendia otrzymało łącznie 65 uczniów szkół ponadgimnazjalnych i dawnych gimnazjów. - Każdemu z nas Bóg dał talent. Myślę, że wy macie go w postaci dobrych ocen i pędu do wiedzy. Szlifujcie ten diament, bo warto - podkreślał podczas gali wręczenia stypendiów burmistrz Mieczysław Gołuński.

Stypendia mają promować uczniów wybitnie zdolnych, posiadających szczególne osiągnięcia naukowe i bardzo wysokie wyniki w nauce. Są przyznawane na okres roku szkolnego.

Stypendium może zostać przyznane uczniowi, który spełnia jeden z warunków - jest laureatem wojewódzkich konkursów, olimpiad przedmiotowych lub finalistą ogólnopolskich konkursów i olimpiad przedmiotowych, uzyskał średnią ocen wynoszącą minimum 5,5 w gimnazjum lub 5,4 - w szkole ponadgimnazjalnej.

- Jest to wyjątkowe spotkanie z ponadprzeciętnymi osobami. Pracujecie więcej, potraficie wykorzystać wiedzę, którą nabywacie. Niezmiernie miło mi, że wraz z wami są rodzice, wychowawcy, nauczyciele. Cztery lata temu, kiedy rozdawaliśmy stypendia po raz pierwszy w tej kadencji, to było was niespełna 60 osób. Sukcesywnie coraz więcej z was kwalifikuje się do otrzymania stypendium, a co za tym idzie osiąga też coraz lepsze wyniki w nauce, w rozwijaniu swoich pasji. To cieszy, bo to wy jesteście naszą przyszłością - podkreślał burmistrz Kartuz Mieczysław Gołuński.

- Każdemu z nas Bóg dał talent. Myślę, że wy macie go w postaci dobrych ocen i pędu do wiedzy. Szlifujcie ten diament, bo warto. Dzisiaj, gdy Europa jest otwarta, czeka na wszystkich, którzy chcą podnosić swoje kwalifikacje. Zawsze jednak wracajcie na Kaszuby, do Kartuz - dodawał.

Galę rozdania stypendiów uświetnił występ Mateusza Pawelczyka. Na wszystkich czekała też słodka niespodzianka w postaci tortu.

Lista stypendystów Burmistrza Kartuz
1. Beata Beyer
2. Jakub Bielecki
3. Agnieszka Blok
4. Ada Bujarska
5. Maciej Cichosz
6. Julia Czapp
7. Tymon Dera
8. Oliwia Elgert
9. Gracja Elgert
10. Agnieszka Fierka
11. Jakub Formela
12. Maria Formella
13. Maciej Gliniecki
14. Jakub Goll
15. Wiktoria Grot
16. Patrycja Hinc
17. Julia Hinc
18. Justyna Jelińska
19. Dominika Jelińska
20. Krzysztof Jeliński
21. Martyna Kamińska
22. Laura Kitowska
23. Aleksandra Kloczkowska
24. Zuzanna Kobiela
25. Karolina Kobiela
26. Inga Kobiela
27. Klaudia Kojder
28. Natalia Kos
29. Patrycja Kostecka
30. Jakub Kryger
31. Marcel Kurjańczyk
32. Zofia Kuś
33. Milena Kwidzińska
34. Patryk Lange
35. Amelia Leszkowska
36. Justyna Lica
37. Amelia Lipkowska
38. Aleksander Lisowski
39. Sara Murszewska
40. Damian Muszyński
41. Hanna Neubauer
42. Nikodem Paszki
43. Michalina Pazik
44. Hanna Peta
45. Weronika Plichta
46. Michalina Prymas
47. Aleksandra Reglińska
48. Rozalia Richert
49. Monika Skorowska
50. Agata Socha
51. Mateusz Stencel
52. Klaudia Stencel
53. Marta Szulca
54. Klaudia Szwaba
55. Olga Trawicka
56. Alicja Treder
57. Łukasz Warmowski
58. Aleksandra Wenta
59. Wiktoria Wenzel
60. Wiktoria Wesołowska
61. Piotr Wesołowski
62. Zuzanna Wicka
63. Aleksandra Wilda
64. Oskar Wilda
65. Klaudia Wnuk-Lipińska

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.