Nieznana substancja rozpylona w ZST "na Mściwoja" w Kartuzach

środa, 19 września 2018 r., 12:46
fot. archiwum

W środę przed południem ewakuowano uczniów z Zespołu Szkół Technicznych przy ul. Mściwoja w Kartuzach. W budynku wyczuwalna była nieznana substancja. Na szczęście sytuację szybko opanowano.

W środę około godz. 11.30 strażacy otrzymali zgłoszenie o substancji niewiadomego pochodzenia, którą dało się wyczuć w budynku Zespołu Szkół Technicznych w Kartuzach.

Uczniów i pracowników szkoły natychmiast ewakuowano. Jak poinformował Marek Szwaba, rzecznik prasowy, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kartuzach, w budynku doszło do rozpylenia nieznanej substancji, jednak, gdy strażacy przybyli na miejsce, ich urządzenia nie wykryły w powietrzu żadnych niebezpiecznych związków. Dzięki szybkiej reakcji, otwarciu okien i przewietrzeniu budynku substancja się ulotniła. Nikt nie ucierpiał.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.