W parku im. dra Kotowskiego w Kartuzach otwarto nowy plac zabaw

środa, 19 września 2018 r., 14:42
fot. MD-Z

W Kartuzach pojawiła się kolejna przestrzeń dla najmłodszych mieszkańców miasta. W zrewitalizowanym parku im. dra Kotowskiego w środowe popołudnie otwarto nowy plac zabaw. Kolorowy ogródek z huśtawkami, zjeżdżalniami i miejscami do wspinaczki powstał w ramach programu "Kaszubska Riviera".

Szerokimi uśmiechami i natychmiastowym rozpoczęciem zabawy kartuskie przedszkolaki zarekomendowały nowe miejsce do dziecięcych harców w Kartuzach. W odnowionym parku dra Kotowskiego stworzono miejsce do zabaw dla najmłodszych milusińskich.

- Ten plac zabaw powstał w bardzo szybkim tempie i w całości został ufundowany przez centrum handlowe Riviera. Bardzo się z tego cieszymy - mówił burmistrz Mieczysław Gołuński, podczas uroczystości oficjalnego otwarcia placu.

- Bardzo mi miło wspólnie z państwem otworzyć dziś ten plac. Od Kartuz zaczynamy realizację programu "Kaszubska Riviera", za sprawą którego nasze centrum chce inwestować w rozwój regionu. Ten plac zabaw to dopiero początek - podkreślał Paweł Brach, dyrektor ds. marketingu i PR w Centrum Riviera.

Przypomnijmy, że park w ostatnim czasie zupełnie zmienił swoje oblicze dzięki dotacji ze środków unijnych. Został poddany modernizacji w ramach programu Kompleksowej Rewitalizacji Centrum Kartuz. Pojawiło się tam więcej krzewów, ławeczek oraz się "siłownia pod chmurką", zamontowano też oświetlenie ledowe oraz monitoring.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.