Pożar budynku gospodarczego w Kamienicy Królewskiej

piątek, 21 września 2018 r., 12:38
fot. BH

W piątkowy poranek doszło do pożaru w Kamienicy Królewskiej. Ogień pojawił się w budynku gospodarczym znajdującym się przy tamtejszym stadionie.

Zdarzenie miało miejsce w piątek rano, około godz. 9.30.

- Doszło do pożaru w zapleczu kuchennym budynku gospodarczego. Na działanie pożaru narażone były dwie butle z gazem propan-butan - informuje Marek Szwaba, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kartuzach.

Butle usunięto z budynku i zabezpieczono. Wskutek pożaru poszkodowana została jedna osoba, doznała niewielkich oparzeń.

W akcji uczestniczyły jednostki - OSP Kamienica Królewska, dwa zastępy OSP Sierakowice i dwa zastępy JRG Kartuzy. Na miejsce przybył również zespół ratownictwa medycznego, który na miejscu udzielił pomocy osobie poszkodowanej. Nie wymagała transportu do szpitala.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.