Miszewo. Rozbudowa szkoły dobiega końca

piątek, 21 września 2018 r., 14:41
fot. Longina Templin

Długo oczekiwana rozbudowa Szkoły Podstawowej w Miszewie zbliża się do finału. Efektem prac budowlanych jest sala gimnastyczna o powierzchni blisko 300 m kwadratowych. Ponadto powstały trzy nowe sale lekcyjne, pokój nauczycielski, gabinet dyrektora, jadalnia, szatnia i biblioteka oraz budynek gospodarczy. Wykonawcą jest Zakład Usług Remontowo - Budowlanych Apollo. Koszt inwestycji to prawie 4 mln zł.

Prace wykonywano zgodnie z przyjętym pierwotnie harmonogramem. Przekazanie placu budowy odbyło się na przełomie lutego i marca br. Głównym założeniem tego zadnia była budowa sali gimnastycznej. W tej chwili budynek jest już gotowy. Trwają prace wykończeniowe wewnątrz budynku oraz roboty związane z zagospodarowaniem terenu.

Kiedy obiekt zostanie oddany do użytku? - Prace budowlane maja zakończyć się w październiku br. Trzeba wziąć pod uwagę, że procedura uzyskiwania pozwolenia na użytkowanie zajmie trochę czasu. Wymaga ona zawiadomienia odpowiednich służb, m. in. straży pożarnej i sanepidu. Można przyjąć, że ta decyzja byłaby na przełomie października i listopada - stwierdził Wiesław Pałka, koordynator referatu inwestycji w żukowskim urzędzie.

Uczniów w Szkole Podstwowej w Miszewie jest w tej chwili 165 (od zerówki do klasy ósmej) i wciąż ich przybywa, gdyż przybywa nowych mieszkańców. Od września do każdej klasy doszło pięcioro, a nawet sześcioro dzieci. Biorąc pod uwagę panująca tam od lat ciasnotę, był to zdecydowanie ostatni dzwonek na realizację tej inwestycji.

Największą radość sprawia fakt, że poprawią się warunki pracy w tej szkole. Nareszcie dzieci będą się uczyły w normalnych klasach. W tej chwili zajęcia odbywają się nawet na poddaszu. W ubiegłym roku nauczyciele na rzecz uczniów zrezygnowali z pokoju nauczycielskiego, a w tym roku zrezygnowano z biblioteki, gdyż trzeba było ją zamienić na salę lekcyjną.

- Nie do przecenienia jest dla nas sala gimnastyczna, której do tej pory w ogóle nie mieliśmy. Lekcje wychowania fizycznego odbywały się w remizie OSP. Jesteśmy bardzo wdzięczni strażakom za użyczenie nam lokum - powiedziała nam Dorota Richert, dyrektorka szkoły.

- Powstaje też nowa biblioteka, która do tej pory funkcjonowała na poddaszu. Prowadziły do niej strome schody, a to wymagało doprowadzania dzieci przez nauczycieli. W takich warunkach trudno było organizować lekcje biblioteczne. Po wyprowadzce niewielkie pomieszczenia na poddaszu wykorzystane będą na gabinety psychologa i logopedy - dodała nasza rozmówczyni.

Na uroczyste otwarcie czekają z niecierpliwością uczniowie, ich rodzice i nauczyciele.

L.T.

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.