"Bądź widoczny na drodze" - setki lampek rowerowych rozświetliły ulice Kartuz

sobota, 22 września 2018 r., 08:21
fot. MD-Z

Ponad 140 osób wzięło udział w piątkowym przejeździe rowerowym ulicami Kartuz. Impreza odbyła się z okazji Dnia bez Samochodu, a jej celem było propagowanie bezpiecznej jazdy rowerem w warunkach nocnych. Akcję, której przyświecało hasło: "Bądź widoczny na drodze" zorganizowała grupa Rowerowe Kaszuby we współpracy ze Strażą Miejską, Policją i Szkołą Podstawową nr 1 w Kartuzach.

Kartuski Przejazd Rowerowy Wieczorową Porą zorganizowano pod hasłem "Bądź widoczny na drodze".

- Nasz klub propaguje ideę bezpiecznej jazdy na rowerze. Zaproszeniem do tej akcji, chcieliśmy uświadomić wszystkim, jak ważne jest to, by wsiadać na rower w kaskach, z odpowiednim oświetleniem i odblaskami - podkreślał Robert Lewandowski z grupy Rowerowe Kaszuby.

- Nie wszyscy rowerzyści niestety mają świadomość, że brak choćby małej lampki sprawia, że w ogóle nie widać ich na drodze, a to może kosztować utratę zdrowia a nawet życia - dodała Natalia Lewandowska.

- Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli naszą akcję i tak licznie odpowiedzieli na nasze zaproszenie i stawili się na przejazd. To pokazuje, jak potrzebne są takie akcje. Z pewnością będziemy je kontynuować - dodali organizatorzy.

Dla zwiększenia bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów, każdy z uczestników akcji otrzymał od gminy Kartuzy odblaski.

Punktualnie o godz. 20 rowerzyści wyruszyli spod dworca kolejowego PKM, przejechali ul. Kolejową, Gdańską, Jeziorną, Zamkową, Promenadą, Chmieleńską, przez Wzgórze Wolności, 3 Maja i Kościuszki, zakończywszy wyprawę na Rynku.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.