Marian Kowalewski kandydatem na wójta gminy Somonino

sobota, 22 września 2018 r., 15:33
fot. AL

Obecny dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Somoninie będzie kontrkandydatem dotychczasowego wójta Mariana Kryszewskiego w walce o fotel wójta gminy Somonino. - Zawsze uważałem, że gmina Somonino powinna dbać o mieszkańców, że mieszkańcy zasługują na więcej i warto tej gminie poświęcić swoje życie - podkreśla Marian Kowalewski.

Choć o kontrkandydacie obecnego wójta gminy Somonino mówiło się od dawna, oficjalnie jego nazwisko poznaliśmy w piątek. W szranki o najważniejsze stanowisko w gminie Somonino poza Marianem Kryszewskim, który będzie ubiegać się o reelekcję, powalczy też obecny dyrektor somonińskiej instytucji kulturalnej Marian Kowalewski.

- Podjęcie decyzji o kandydowaniu nie jest łatwą decyzją. Była to decyzja, która bardzo długo była przeze mnie przemyślana. Przemawiało za tym jednak wiele aspektów i wiele też osób mnie namawiało. Mam wsparcie z rodziną. Zawsze uważałem, że gmina Somonino powinna dbać o mieszkańców, że mieszkańcy zasługują na więcej i warto tej gminie poświęcić swoje życie. Przez ostatnie 24 lata sprawowałem funkcję dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Somoninie. Mam nadzieję, że bez względu na wynik wyborczy będę miał możliwość współpracy z tym ośrodkiem nadal - mówił Marian Kowalewski.

- Będę bardzo mocno dbał o to, aby pozyskiwać różne środki zewnętrzne. Pewnie mówi to każdy, ale po prostu uważam, że tej gminie należy się więcej. Mamy więcej potrzeb. Mam niedosyt tego, co w tej gminie powinniśmy mieć. Zasługujemy na więcej, aby ta gmina się rozwijała. Nie chcę słyszeć, że jesteśmy na końcu. Uważam, że powinniśmy być w czołówce, bo gmina Somonino ma ogromny potencjał. Myślę, że w naszych planach zyskamy wsparcie mieszkańców, którzy w wyborach zagłosują na KWW Wspólnota dla Gminy - dodawał.

Wraz z Marianem Kowalewskim o możliwość wyznaczania kierunków rozwoju gminy Somonino z Komitetu Wyborczego Wyborców Wspólnota Gminy powalczy łącznie 15 kandydatów na radnych, w tym siedmiu radnych obecnej kadencji.

- Jesteśmy niezadowoleni z działań obecnego wójta. Przez całą kadencje kulała komunikacja między wójtem a radnymi. Pozyskiwano za mało środków unijnych, realizowano inwestycje ze środków własnych, kredytów. Takich przykładów można wymieniać więcej. Chcemy coś zmienić, dlatego startujemy razem z panem Marianem Kowalewskim - mówili radni.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.